Parę słów metaforycznego wstępu

Kiedy w trakcie burzy drzewo zostaje uderzone przez piorun i upada, jego najbliższe środowisko leśne odpowiada w sposób do tego adekwatny – jeżeli ma ono szansę na przeżycie, inne drzewa dostarczają mu składników mineralnych, jeżeli nie, izolują je by z czasem stało się materią która odżywi niższe warstwy lasu. Ta metafora, choć może wydać nam się daleka, obrazuje schemat podobny do tego na którym opiera się idea Totalnej Biologii. Jakkolwiek fantastycznie by to nie zabrzmiało – drzewa podejmują decyzję o tym, czy chcą i czy mają szansę przetrwać, a ich najbliższa rodzina wspiera je bezapelacyjnie. Ludzkie rodzinne zawiłości wcale nie różnią się tak bardzo od tych leśnych, brakuje im jedynie połączenia z podświadomością. Człowiek z natury jest istotą subiektywną, istotą która otaczające je życie odbiera i przetwarza używając własnego bytu jako odnośnika, z czego wynika często mylna interpretacja rzeczywistości. Co w takim razie, jeżeli bolesne zdarzenia z przeszłości, traumy, straty, które uderzyły w nas jak piorun w drzewo również spowodowały, że obraliśmy pewną podświadomą drogę lub kroczymy ścieżką nie własną, a jednego z naszych przodków? No właśnie. W wywiadzie lekarskim rzadko kiedy spotykamy się z dokładną analizą okoliczności które sprzyjały powstaniu danej choroby czy przypadłości, a takie, wbrew etymologii tego słowa, przypadkiem się nie zdarzają. Nasze myśli, decyzje, które podjęliśmy daleko w otchłani podświadomości, strach i złość, które nie mogą znaleźć ujścia, wszystko to zakuwa się w naszym ciele i nieleczone doprowadza do schorzeń. Lekarstwem w takiej sytuacji może być nawet rozmowa, terapia, pogodzenie się ze stratą czy traumą, uświadomienie sobie własnych głębokich przekonań. 

O czym tak naprawdę mówimy?

Totalna Biologia to nic innego jak nauka o tym, że człowiek, tak jak i środowisko leśne czy każdy ekosystem istniejący na naszej planecie, to połączenie zależności, podświadoma komunikacja i wzory który przekazywane nam są z pokolenia na pokolenie. Paliwem tego systemu jest emocja dla której nie ma żadnych przeszkód – miłość. Może powodować to w nas bunt, lecz to z miłości właśnie nasi przodkowie w zapisie krwii, ciała czy energii podarowują nam schematy, które, według nich, są ważne i powinno się o nich pamiętać. Te schematy warunkują później sposób w jaki postrzegamy rzeczywistość… idąc tym torem nie trudno wyobrazić sobie dlaczego w poszczególnych rodzinach wydarzają się cyklicznie te same sytuacje czy powtarzają choroby. Totalna Biologia pozwala nam uwolnić się od uwarunkowanego postrzegania świata, odnaleźć indywidualność i dalej czerpać z wiedzy naszych przeszłych, po świadomym przesianiu dobrego od niekoniecznie zdrowego.  

Czy rozwiąże to mój problem?

Dla Totalnej Biologii nie ma przypadłości mniej lub bardziej zawiłych, czasem wyleczenie cukrzycy łatwiejsze może okazać się niż bólu kolana, wszystko zależy od gotowości do pracy uczestnika kursu. Spoglądając w naszą genetyczną przeszłość oraz przyglądając się codziennym reakcjom jesteśmy w stanie odnaleźć źródło niepłodności, alergii, chorób nowotworowych, psychicznych, hormonalnych, nadwagi, poszczególnych zapaleń narządów czy bólów mięśniowych i reumatycznych. Kobiety mają tendencję do gromadzenia emocji w narządach rozrodczych, czasem są to wzory pokoleniowe. Przewlekłe infekcje czy bolesne miesiączki to jedne z objawów. Totalna Biologia w diagnostyce choroby posługuje się również umiejscowieniem problemu, gdyż nigdy nie jest ono przypadkowe. 

Czego nauczysz się podczas kursu Totalnej Biologii?

Kurs Totalnej Biologii w Sztuce Dobrego Życia prowadzony jest przez eksperta na skalę narodową, Romualda Kosznika, człowieka o niezwykłe bogatym doświadczeniu, pełnego humoru i ponadczasowej kultury osobistej. Biorąc udział w comiesięcznych zjazdach kursantów nauczysz się:

  • Jak odczytywać język choroby by przywrócić zdrowie i rozwiązać konflikt powodujący schorzenie.
  • Zrozumiesz schemat powstawania chorób i przekonań życiowych, oraz pojmiesz ich głębokie przesłanie.
  • Poznasz przyczyny dolegliwości mniejszych i większych, dowiesz się jak pracować z każdą z nich.
  • Zrozumiesz w jaki sposób ciało wyraża nieuświadomione traumy, lęki, przekonania i blokady. 
  • Poznasz metody pomagania sobie oraz innych, doświadczysz nowej jakości pracy z ciałem.
  • Nauczysz się poszerzać swoją świadomość, co w efekcie sprawi, że znacząco poprawisz jakość życia swojego oraz Twoich bliskich.