Szkolenie – Ustawienia Systemowe KLUCZ

Kiedy:
18-12-2021@09:30 – 19-12-2021@15:00
2021-12-18T09:30:00+01:00
2021-12-19T15:00:00+01:00
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
Szkolenie – Ustawienia Systemowe KLUCZ

Założeniem uczestnictwa w kursie jest :

– zdobycie umiejętności rozpoznawania zasad rządzących systemem (dynamika systemu).

– wykorzystania aktywności reprezentantów do znalezienia rozwiązania problemu klienta.

– zdobycie dodatkowego narzędzia terapeutycznego uzupełniającego metodę Totalnej Biologii.

– podstawy pracy z genogramem.

– podstawy ustawień relacji biznesowych.

– praca z osobistym ustawieniem ( każdy uczestnik będzie miał możliwość osobistych ustawień.

Wymagana gotowość i otwartość na omawianie ustawień przez grupę.

 

Projekt szkolenia powstał w związku z zapytaniami i zainteresowaniem osób zajmujących się szeroko rozumianym pomaganiem: terapeutów różnych obszarów, pedagogów, psychologów, lekarzy, ale też osób, które w ramach osobistej terapii poznały lub chcą poznać podstawy dynamiki systemowej, zasady pracy z tym jakże niezwykłym- narzędziem.

Ustawienia systemowe to pojęcie znane bliżej jako ” ustawienia rodzinne”, a racze”rodowe”, (Bert Hellinger- Familienstellen), ale z uwagi na uniwersalny ich charakter, wykraczający poza system stricte rodziny,  obejmujący systemy organizacji, grup społecznych, kulturowych, narodów, traktowane są jako szerokie spectrum pracy nad uporządkowaniem  i uzdrowieniem różnych  relacji na wielu poziomach, w tym biznesu, zdrowia, a nawet polityki.

Ustawienia zorientowane są na rozwiązanie aktualnego problemu poprzez odtworzenie pierwotnego porządku w układzie, który jest zaburzony, zakłócony, lub-nigdy naprawdę nie istniał; polega na grupowym (czasem indywidualnym) ustawieniu obrazu, który symbolicznie ujawnia struktury więzi, ukryte „przekazy”, a następnie poprzez informacje pojawiające się w polu, przekazywane przez reakcje reprezentantów (figur) ujawniane są myśli, słowa i uczucia klienta. Najbardziej poruszające jest to, że wydobyte poprzez reprezentantów nieuświdamiane elementy stabilizują głębsze rozumienie własnej przynależności do systemu i większej całości. Klient ma możliwość zmierzenia się z trudnymi niejednokrotnie emocjami, ale uwolnienie ich w bezpiecznej, kojącej przestrzeni grupy daje ogromną ulgę, a także poprzez nowy obraz przestrzeń dla nowych rozwiązań.

Ta forma terapii jest niezwykle popularna i znana na całym świecie, dzięki jej światowym szkoleniom przez samego Berta Hellingera oraz wielkiej grupie jego uczniów. Jak każdy znaczący wariant terapii ma swoich zwolenników i krytyków (na szkoleniu poruszymy te aspekty  poprzez porównania do innych form terapii), jednak ta, zaliczana to tzw.  krótkoterminowych form bardzo skutecznie nadaje się do stosowania uzupełniającego w Totalnej Biologii,  pracy z dziećmi i młodzieżą, Homeopatii, o medycynie nie wspominając, bo szerokie spojrzenie systemowe na symptom chorobowy zwiększa po wielokroć uzdrowienie (ciało i dusza chorują  zawsze solidarnie).

Prowadzenie ustawień wymaga dużej wiedzy i dojrzałości osobistej.   W związku z tym w ramach szkolenia oprócz teorii prowadzone będą aktywne ćwiczenia i ustawienia na bazie przykładów uniwersalnych oraz własnych.

Podczas intensywnej pracy poznamy:

– podstawy dynamiki systemowej (jak, dlaczego płyną przekazy rodowe, konstytuują się szczególne więzi, które zaburzają naturalny porządek powodując uwikłania w postaci szczególnych losów, wydarzeń, destrukcyjnych zachowań, chorób, konfliktów, bankructw)

– zasady pracy z ustawieniami, rola grupy, dynamika grupy

– co robi reprezentant, rola terapeuty prowadzącego

– rola terapeuty, jego zasobów i gotowości (dlaczego pomagam i co to jest „sztuka pomagania”?)

– nauka integracji posiadanych już umiejętności  i narzędzi, przekładanie ich na codzienne rozwiązywanie problemów (ustawienia ‚dla siebie”)

– terapia ciała( elementy)

– terapia transgeneracyjna (elementy pracy z genogramem)

– elementy psychobiologii

– praca z wewnętrznym dzieckiem

– elementy pracy z traumą okołoporodową oraz transem hipnotycznym, wizualizacją

– użycie bajek, przypowieści, metafor i humoru.

– osobiste BHP terapeuty

Szkolenie jest wielopoziomowe, ale też na bieżąco modyfikowane w zależności od gotowości uczestników do pracy własnej i gotowości do omawiania jej w trakcie szkolenia, współpracy grupy z zachowaniem pełnego uszanowania i poufności.

 

Projekt szkolenia” KLUCZ ” jest projektem autorskim, łączy różne elementy terapii tak, aby każdy uczestnik mógł odnaleźć ten ” Mòj Klucz”, aby skutecznie dla innych i dla siebie podążać ścieżką zawodowego oraz osobistego spełnienia.

 

Prowadzi mgr Barbara Metelska – psycholog, pedagog, certyfikowany terapeuta rodzinny, doradca i szkoleniowiec;

– Certyfikat Ośrodka Szkoleń Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ” Plus” we Wrocławiu – szkolenie ” Ustawienia systemowe metodą Berta Hellingera”;

– Terapia Rodzin- certyfikat Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi, cykl;

– Szkolenie ośrodka ” Family Affair Bremen”, Heiko Hinrichs, organizator: DCS Wrocław

– Seminaria, warsztaty, superwizja w Polsce, Niemczech i Szwajcarii;

W swojej pracy, indywidualnej i grupowej korzysta z różnych dostępnych narzędzi terapeutycznych, m.in. ustawień, hipnoterapii ericksonowskiej, Totalnej Biologii( NGM), Radykalnego Wybaczania, Gestalt, jednak, co podkreśla – podąża za klientem, jego gotowością i rytmem, dostosowując autorsko możliwie skuteczne metody wsparcia, pozostawiając go w pełnym spektrum własnych możliwości zmiany.

Poza tym jest….zwyczajnym Człowiekiem w Drodze

Telefon do prowadzącej 518 772 023

 

Ustawienia Systemowe SZKOLENIE PODSTAWOWE  -” KLUCZ”  10 zjazdów

Koszt: cały kurs kosztuje 5500 zł.

Jest możliwość wpłat ratalnych po 550 zł od osoby przed każdym kolejnym zjazdem.

Zapraszamy chętnych do udziału w projekcie. Jak się zbierze grupa, podamy terminy i szczegóły spotkań.

Prowadzi mgr Barbara Metelska

 

 

Informacje organizacyjne:

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Zapisy wyłącznie droga mailową:

sztukadobregozycia@gmail.com

 

Miejsce:

Łódź-Śródmieście

dokładny adres dla zainteresowanych podamy mailowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *