Kosmiczne energie w subtelny sposób wpływają na nasze życie i losy. Gwiazdy, planety, znaki zodiaku, żywioły były inspiracją sztuki i praktyk uzdrawiania. W trakcie praktyki Stardance Healing Art otwieramy się na uzdrawiające energie kosmosu poprzez taniec, rysunek, dźwięk i kreatywne pisanie.

Tańce nawiązujące do ruchów gwiazd występowały już w świątyniach Starożytnego Egiptu i Grecji. W Indiach astrologię wykorzystuje się w praktyce Jogi i Vastu – budowania domów i urządzania miejsc. Wszystkie kultury i tradycje etniczne, w tym Słowianie, zestrajali swoje święta i rytuały z rytmami kosmosu, Słońca, Księżyca itd. C.G. Jung korzystał z astrologii, aby zrozumieć przypadki trudniejszych pacjentów. Według twórcy psychologii transpersonalnej, psychiatry Stanisława Grofa, analiza tranzytów daje klucz do zrozumienia duchowych doświadczeń pojawiających się w trakcie transpersonalnych przeżyć.

 

W programie:

  • Taniec Planet,
  • Taniec Znaków Zodiaku,
  • Taniec Żywiołów,
  • Rysowanie mandal o motywach astrologicznych,
  • Uzdrawiająca praca z dźwiękiem i pieśniami.
  • Praca nad zrozumieniem swojego horoskopu i tranzytów poprzez taniec, rysunek, dźwięk i kreatywne pisanie

Na zajęcia weź strój do tańca, coś do notowania i rysowania (kredki suche lub olejowe pastele, kartony), wydruk swojego horoskopu lub prześlij dane (godzina, data i miejsce urodzenia) emailem na adres: stardance33@gmail.com.

Osoby zainteresowane mogą sobie zamówić ustawienie własnego horoskopu, indywidualną sesje Stardance Healing Art-pracę z tranzytem lub aspektami horoskopu lub indywidualną mandalę w intencji harmonizowania wpływów astrologicznych.

Prowadzi dr Mateusz Wiszniewski – arteterapeuta, Zen Coach. Prowadzi warsztaty i sesje indywidualne z terapii ekspresyjnych, tańca i rysunku (od 2000r.), ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacji (od 1994). Wieloletni wykładowca Podyplomowego Studium Arteterapii, Choreoterapii i Studio Astropsychologii. Brał udział w szkoleniach i warsztatach mistrzów arteterapii (m.in. w USA). Uczył się metod pracy z traumą wywodzących się z bioenergetyki. Jest autorem książek: „Taniec jako terapia”, „Uzdrawiający taniec”, „Zrelaksuj się i żyj twórczo”, „Samouzdrawianie i praca ze snami”, Huna w samouzdrawianiu i autoterapii”, Potęga wizualizacji”, wydanych przez Studioastropsychologii”.

Warsztat

13 grudnia 2017, godz. 18.30 – 21.30

Prowadzi dr Mateusz Wiszniewski

 

Na warsztat weź ze sobą: wygodny strój do ćwiczeń, kredki  i kartony do rysowania.

 

 

 

 

Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera

 

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia