19 stycznia 2014, godz. 10.30 – 18

Prowadzi Małgorzata Zasada

Trzecia część warsztatów o mandalach stanowi odrębną całość, skupimy się bowiem na mandalach numerologicznych i namalujemy osobistą mandalę opartą na własnej Liczbie Losu, Duszy i Imienia. Nasza kreatywność, połączona z wiedzą o naszych indywidualnych liczbach, to droga do wykorzystania numerologii w przestrzeni poprzez namalowanie numerologicznej mandali.

Numerologia jest jedną z najdawniejszych tradycji na Ziemi. Do naszych czasów przetrwały najdoskonalsze z nich – numerologie antyczna i egipska, oraz numerologie Indii, Tybetu i Chin.

Na warsztacie porozmawiamy przede wszystkim o numerologiach Tantrycznej i Wedyjskiej, o archetypach numerologicznych, wykorzystywaniu wibracji numerologicznych, numerologii w przestrzeni, mandalach numerologicznych, wpływie energii słów i liczb na przeznaczenie, charakter i zdolności człowieka, współzależności między liczbami a czakramami, kamieniami szlachetnymi, siłami planetarnymi.

 

Sanskryckie słowo mandala / społeczność, grupa/, oznacza skupiony wokół czegoś zbiór. W tantrycznej mandali wszystko skupione jest wokół przestrzeni, w której nie ma żadnego obserwatora ani widza. Jest tylko czynność, skupienie, powiązanie wszystkich zjawisk w uważności chwili, całkowite zespolenie z energią wszechświata i dostrzeganie wzajemnych zależności i wyrazistości każdego zjawiska takiego, jakie jest – to zasada mandali. Malowanie mandali to najlepszy sposób medytacji. Desenie układają się z klarownością, bo patrzymy na nie bez uprzedzeń. Świadomość sięga wszędzie, oczyszcza i wyzwala wszystkie zakamarki umysłu.

Niczego nie odrzucasz ani nie akceptujesz, po prostu nawiązujesz kontakt ze wszystkim, co jest, aż po najdalszą przestrzeń. Rezygnujesz ze strategii intelektualnych, stajesz się całkowicie otwarty wobec wszechświata, kosmiczny ład staje się oczywisty. Wszystko, co malujący mandale dostrzega, samo do niego przemawia poprzez więź z materią papieru, pędzla, koloru, formy.

Dla każdego kto przeniknął mandalę, jej wizualność, barwa, rozumiana symbolicznie, wyraża energię wszechświata, przedstawioną za pomocą deseni, kolorów i kształtów.

Każda mandala pracuje kiedy rozumiemy jej symbolikę, medytujemy z nią.

My wspólnie malowaliśmy już mandalę Makusidam, oczyszczającą, transformującą, energetyzującą oraz bardzo silną, połączoną ze wszystkimi czakrami, Śri jantrę,.

Będziemy medytowali z naszymi mandalami. Poznamy również inne jantry i mandale. Obejrzymy także ciekawe filmy związane z tematem.