2 marca 2014, godz. 10.30 – 18

Prowadzi Małgorzata Zasada

Sanskryckie słowo mandala / społeczność, grupa/, oznacza skupiony wokół czegoś zbiór. W tantrycznej mandali wszystko skupione jest wokół przestrzeni, w której nie ma żadnego obserwatora ani widza. Jest tylko czynność, skupienie, powiązanie wszystkich zjawisk w uważności chwili, całkowite zespolenie z energią wszechświata i dostrzeganie wzajemnych zależności i wyrazistości każdego zjawiska takiego, jakie jest – to zasada mandali. Malowanie mandali to najlepszy sposób medytacji. Desenie układają się z klarownością, bo patrzymy na nie bez uprzedzeń. Świadomość sięga wszędzie, oczyszcza i wyzwala wszystkie zakamarki umysłu.

Niczego nie odrzucasz ani nie akceptujesz, po prostu nawiązujesz kontakt ze wszystkim, co jest, aż po najdalszą przestrzeń. Rezygnujesz ze strategii intelektualnych, stajesz się całkowicie otwarty wobec wszechświata, kosmiczny ład staje się oczywisty. Wszystko, co malujący mandale dostrzega, samo do niego przemawia poprzez więź z materią papieru, pędzla, koloru, formy.

Dla każdego kto przeniknął mandalę, jej wizualność, barwa, rozumiana symbolicznie, wyraża energię wszechświata, przedstawioną za pomocą deseni, kolorów i kształtów.

Każda mandala pracuje kiedy rozumiemy jej symbolikę, medytujemy z nią.

My wspólnie będziemy malowali mandalę Makusidam, oczyszczającą, transformującą, energetyzującą oraz bardzo silną, połaczoną ze wszystkimi czakrami, Śri jantrę,.

Będziemy medytowali z naszymi mandalami. Poznamy również inne jantry i mandale. Obejrzymy także ciekawe filmy związane z tematem