Zakochaj się w życiu – zakochaj się w jodze!

 

Joga Świadomego Oddechu i Wizualizacji

Na zajęcia zapraszam osoby początkujące i te bardziej zaawansowane, tutaj jedynym wyznacznikiem jest wewnętrzna potrzeba zmiany, wyzwolenia. Są to spotkania przeznaczone dla tych, którzy chcą odnaleźć swój wewnętrzny potencjał, zostawić za sobą to, co przeszkadza w rozwoju i tym samym poczuć niezmierzoną radość życia.

Podczas praktyki będziemy wzmacniać więź z samym sobą, poprzez pozycje ciała (asany), ćwiczenia oddechowe (pranayama), ćwiczenia koncentracyjne umysłu (dharana),  śpiew (mantra), głęboki relaks – połączony z  uzdrawianiem (technika Sat Nam Rasayan) oraz medytacje (dhyana).

Sposób prowadzenia zajęć i ich poszczególne aspekty dają już po pierwszych zajęciach poczucie głębokiego rozluźnienia umysłu, emocji, ciała.

Joga Nidra

Yoga nidra nazywana jest również jogą świadomego snu, głębokiego relaksu.

Jest to proces intensywnego zanurzania się w swoją podświadomość. Podczas praktyki jogi nidry zaszczepiamy w podświadomości nowe, pozytywne wzorce zachowań, uleczamy negatywne emocje, rozluźniamy całe ciało. Jest to również wspaniała metoda stosowana do nauki, np. języków obcych, leczenia z uzależnień, depresji, wszelkich lęków, fobii.

To bardzo przyjemna, lekka w odbiorze praktyka, która przynosi niezwykłe efekty uzdrowieńcze.

Medytacje z pierwotnym dźwiękiem OM , połączone z terapią HOMA, paleniem Agnihotry.

Spotkanie rozpoczynamy paleniem oczyszczającego, leczniczego, ofiarnego ognia – Agnihotry Regularne palenie Agnihotry uzdrawia, harmonizuje, nie tylko otoczenie, w którym pali się ów święty ogień, ale przede wszystkim osoby, które biorą udział w tym rytuale.

Po wypaleniu ognia, będziemy wspólnie medytować z dźwiękiem OM, który również ma silną moc oczyszczającą i uzdrawiającą.

Spotkanie to ma charakter leczniczy, oczyszczający, pobudzający przepływ prany (życiowej energii) w naszym organizmie.

Kaja Kochańska, Amanpreet – z wykształcenia architekt, właścicielka Bhakti Studio, gdzie projektuję zdrowe przestrzenie mieszkalne dla swoich klientów i z oddaniem uczę jogi. Ukończyłam kurs nauczycielski Kundalini jogi wg systemu Yogi Bhajana. Swoje doświadczenie zdobywałam od nauczycieli z całego świata, jak na przykład Janglidas Gurudev Maharaj (Indie), Sadhana Singh (Włochy), Sarbjot i Hari Dev (Polska), Satya Singh (Hamburg), Marek Miedziewski (Polska). Aktualnie prowadzę sesje indywidualne i grupowe jogi świadomego Oddechu, a także pracuję z podopiecznymi „Domu na Osiedlu” w Łodzi, gdzie prowadzę rozwój mentalno-fizyczny poprzez jogę.

www.bhaktistudio.pl

 

Grupa dla seniorów:

Środy, godz. 17 – 18

Grupa regularna:

Środy, godz. 19.15 – 21

Od stycznia 2015 zajęć jogi nie będzie!