23 maja, godz. 18:30

Koncert o charakterze relaksacyjno-medytacyjnym

Zagra Krzysztof Lottig

MOC HARMONII TWORZĄ UNIKATOWE KOLOROWE MISY KRYSZTAŁOWE oraz TERAPEUTYCZNY  INSTRUMENT HANGPAN

Rytm oraz dźwięk są składową matrycy życia.

HangPan oraz kolorowe misy kryształowe to instrumenty muzyczne o wyjątkowym brzmieniu oraz subtelnych energetyzujących wibracjach.

Odprężające dźwięki i harmonijne rytmy dają możliwość bardziej głębokiego doświadczania uzdrawiających aspektów kojącej muzyki oraz czystych wibracji kryształowego dźwięku.

Odprężający „masaż dźwiękiem” odbywa się m.in. na poziomie komórkowym, jego dobroczynne, energetyczne właściwości wspomagają przypływ witalnych energii.

Dźwięki te wspierają całościowo leczniczy proces na poziomie mikrokosmosu naszego ciała.

 

Podczas koncertu wykorzystywane są instrumenty głęboko terapeutyczne: unikatowe kolorowe misy kryształowe, HangPan (posiadający tzw wzorcowe brzmienie/strojenie) , dzwonki wietrzne „zaphir”, misy tybetańskie, gitara, didgeridoo. Projekt jest na prawdę wyjątkowy a instrumenty nietypowe. Muzyka jest bardzo oryginalna, niespotykana i piękna

Koncerty te są niezapomnianym przeżyciem estetyczno – muzyko – terapeutycznym. Dźwięki instrumentów wpływają korzystnie na ciało i ducha, działając w szczególności stabilizująco na centra energetyczne ciała. Całość działa kojąco, wyciszająco, energetyzująco i relaksacyjnie.

Tradycje stosowania dźwięku i muzyki w terapii sięgają czasów starożytnych.

W Polsce kolorowe misy kryształowe są mało znane jednak ich moc była wykorzystywana tysiące lat temu. Już w Atlantydzie wykorzystywano wiedzę o kryształach, a kapłani używali  mis do leczenia. Starożytne cywilizacje Indii, Egiptu, Afryki wykorzystywały również dźwięk w rytuałach i obrzędach. Dźwięk mis kryształowych działa podobnie jak mis tybetańskich, jednak są to zupełnie inne wibracje i częstotliwości.

Obecnie terapia dźwiękiem jest to dziedzina oparta na podstawach naukowych, związana m.in. z takimi dyscyplinami naukowymi jak: psychologia, medycyna, pedagogika, psychoterapia etc. Oddziaływanie muzyką stosuje się m.in. w wielu dolegliwościach natury psychosomatycznej. Przebywając w wibracjach mis kryształowych przez dwadzieścia minut, nasz poziom immunoglobulin we krwi znacznie się zwiększa.

U zdrowego człowieka medytacja oraz masaż dźwiękiem wspierają rozwój wewnętrznej harmonii oraz wzmacniają siły i energie potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu. Stymulowana jest również kreatywność i wszelkie siły twórcze. W przypadku procesów chorobowych masaż dźwiękiem jest pomocny przy wielu dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej, mentalnej oraz uwalnianiu stresu czy lęków.

Masaż dźwiękiem wspiera:
– szybsze osiąganie stanu głębokiego odprężenia, w którym dźwięk ułatwia rozbudzanie i przywracanie wrodzonego zaufania do naturalnych procesów życia;
– łatwiejsze uwalnianie od problemów natury emocjonalno-mentalnej;

– zmniejszanie napięcia fizycznego, psychicznego, szybsze usuwanie blokad dzięki wprowadzaniu w stan głębokiego odprężenia i uspokojenia;

– wytworzenie za pośrednictwem muzyki równowagi pomiędzy sferą przeżyć emocjonalnych a procesami fizjologicznymi;

– harmonizowanie organizmu na poziomie komórkowym;
– ma pozytywnie umacniający wpływ na poczucie własnej wartości, kreatywność i moc twórczą;
– wzmacnianie sił samo uzdrawiających i odzyskanie radości życia;
– całościowe odprężające i harmonizujące oddziaływanie na ciało, umysł oraz sferę emocjonalną

– łatwiejsze uwalnianie od bólów i napięć natury typowo fizycznej, większe rozluźnienie ciała;

Krzysztof Lottig – podąża ścieżką Dhammy ( Vipassana Meditation ) współczującej miłości, ku duchowemu wyzwoleniu. Mądrość i empatię zyskuje poprzez własne doświadczenie, wyniesione również z szeregu kursów medytacyjnych zorientowanych na introspekcję, warsztatów ogólnorozwojowych, treningów psychologicznych zwiększających zdolności interpersonalne i przygotowujących do pracy terapeutycznej metodą behawioralno-poznawczą, Gestalt.
Dzięki możliwości kształcenia się w kierunku Terapeuty Czaszkowo-Krzyżowego / Polarity, oraz pracy z ciałem jako masażysta Ajurwedyjski posiada nieoceniony dar – kochające dłonie.
Z pasji niekonwencjonalny muzyk grający na magicznych instrumentach HangPan , misach kryształowych, gongach czy misach tybetańskich, didgeridoo – których to energia działa leczniczo.
Misją jego życia jest pokorna służba innym istotom – dzielenie się własnym doświadczeniem i wiedzą w intencji przekraczania poziomów świadomości i bycia sobą.