Sztuka od tysięcy lat pomaga ludziom uwalniać się od bólu, stresu, nawiązywać relacje, uzdrawiać i kontaktować z tym, co nadprzyrodzone. W trakcie spotkania przedstawione zostaną terapie ekspresyjne, współczesny kierunek rozwoju terapii i uzdrawiania przez sztukę: taniec, rysowanie, muzykę, śpiew, czy kreatywne pisanie. Poznasz podstawowe zasady terapii i uzdrawiania przez sztukę i korzyści, jakie daje taka forma terapii i uzdrawiania.

Kto w porę odreaguje ten nie zachoruje.

Nadmierny stres, przemęczenie, trauma doświadczona w dzieciństwie, mogą być przyczyna poważnych i chronicznych chorób. Według badan przeżycie poważnego stresu zwiększa o 70% prawdopodobieństwo zapadnięcia na poważną chorobę w ciągu kilku następnych lat. Jeżeli ktoś potrafi na bieżąco odreagowywać napięcie i relaksować się i regenerować, to zmniejsza ten sposób w dużym stopniu prawdopodobieństwo chorób i powikłań.

Kolejnym czynnikiem wspierającym i zmniejszającym ryzyko poważnych chorób są wspierające relacje z ludźmi. Grupa tworząca i tańcząca razem przez rok staje się źródłem dużego wsparcia.

Na warsztatach Akademii Terapii Ekspresyjnych spełnione są te wszystkie warunki:

1) Spontaniczny taniec i ekspresja są świetną okazja do odreagowania i wyładowania napięcia.

2) Kreatywność pozwala transformować stres i napięcie w konstruktywny sposób

3) Techniki relaksacyjne, jin joga, elementy czi kung, masażu, relaksacje przy muzyce pomagają się odprężyć zregenerować i pogłębiają efekt relaksacji.

4) Połączenie twórczej ekspresji i technik relaksacyjnych jest bardzo skuteczną kombinacją ćwiczeń, jeżeli chodzi o uwalnianie stresu i napięcia.

5) Grupa która się szybko integruje przez wspólny taniec, śpiew, rysunek i dzielenie się doświadczeniami umożliwia doświadczenie wspierających relacji.

Udział w Akademii Terapii Ekspresyjnych to nie tylko okazja do twórczego rozwoju ale wszechstronna profilaktyka poprzez dużą dawkę spontanicznej twórczej ekspresji, w polaczeniu z technikami relaksacyjnymi i wsparciem grupy.

W drugiej części spotkania spróbujemy w praktyce metod tańca, pracy z głosem, opowieścią i pieśnią.

Prowadzi dr Mateusz Wiszniewski –  arteterapeuta, Zen Coach, prowadzi warsztaty arteterapii od 1999 roku i technik relaksacyjnych od 1994 roku.

Autor książek: Uzdrawiający taniec, Taniec jako terapia, Potęga Wizualizacji, Zrelaksuj się i Żyj Twórczo, Samouzdrawiania i praca ze snami, Huna w samouzdrawianiu i autoterapii. Wieloletni wykładowca studium podyplomowego arteterapii, choreoterapii i Studia Astropsychologii. Założyciel Akademii Terapii Ekspresyjnych. Instruktor Czi Kung Healing Dao i hawajskiej pracy z ciałem Kinomana (masaż lomilomi, kahiloa, taniec hula).

Zobacz:

Taniec Terapeutyczny I Gestalt:

https://web.facebook.com/terapieekspresyjne/posts/1440540795981023

 

terapie ekspresyjne i mindfullness

http://www.mateuszwiszniewski.eu/terapie_ekspresyjne_i_mindfullness_.html

 

mini artykul terapie ekspresyjne i szamanizm

http://www.mateuszwiszniewski.eu/szamanizm_i_terapie_ekspresyjne_.html

 

Spotkanie otwarte przedstawiające roczny kurs Terapii Ekspresyjnych

(zapisy nie są konieczne)

23 października 2017, godz. 18 – 20

Wstep 5 zł na cele administracyjne

Prowadzi dr Mateusz Wiszniewski

 

Kontakt do prowadzącego: 791 927 957

 

Informcje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

ul.Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia