Kiedy:
18-01-2020@11:00 – 15:00
2020-01-18T11:00:00+01:00
2020-01-18T15:00:00+01:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
Warsztaty Kadzidlarskie z DziczeJemy @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Okadzanie od wieków było stosowane w gospodarstwach domowych w celach leczniczych m.in. poprzez spalanie ziół oczyszczających przestrzeń i powietrze, ale także magicznie – to samo zioło najczęściej wyganiało złe duchy. Oczywiście dziś wiemy, że złe duchy i choroby to często to samo…

Kadzidła były używane w trakcie rytuałów i różnych uroczystości w celu emocjonalnego uzdrowienia. Palenie kadzideł łączy nas z naszą duchową naturą i z tym, co boskie. Dzięki okadzaniu relaksujemy ciało i ducha, uspakajamy umysł, wyciszamy myśli i uwalniamy się od stresów codziennego życia.

Tematem kolejnych warsztatów z Justyną Pargiełą są:

Zioła jako afrodyzjaki – kadzidła i nie tylko

Podczas tych wyjątkowych warsztatów zajmiemy się ziołami afrodyzjakami. To część zielarstwa owiana tajemnicami i pełna niedomówień. Spuszczono na nią zasłonę milczenia w wiekach średnich w Polsce, ponieważ za bardzo kojarzyła się z czarownicami, magią i zakazaną wiedzą.

Okazuje się jednak, że współcześnie w tych pędzących sprawami czasach, potrzebujemy umieć wprowadzać się w dobry nastrój. Żeby skorzystać lepiej z każdej chwili wolnego czasu, czy to dla siebie czy z naszym współtowarzyszem życia.

Po to są właśnie afrodyzjaki.

Omówimy zioła i substancje używane w tych celach, napijemy się odpowiedniego naparu ziołowego i wymieszamy sobie kadzidło, którym można poprawić sypialnianą atmosferę.

Poznacie przepisy na

– Afrodyzjaki- mieszanki ziołowe – jedną gotową zabierzecie do domu

– Afrodyzjaki – kadzidła – jedną mieszankę zrobimy wspólnie i zabierzecie ze sobą

– Afrodyzjaki – olejki, które można dodawać do kremów i perfum.

 

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i ziołowe składniki.

 

Prowadzi Justyna Pargieła z @DziczeJemy – dziecko natury. Propagatorka  dzikich roślin jadalnych, własnoręcznie zbieranych ziół, octów roślinnych, olejów, kiszonek, ziołowych soli i kadzideł. Sposobów na zdrowie i urodę poszukuje na łące, w lesie i w ogrodzie.

Rośliny fascynowały ją od dziecka. Wychowała się w leśniczówce z babcią, która zbierała zioła. Pieląc ogródek, czuła, że szkoda wyrzucać kłącza perzu, więc suszyła i przechowywała je w woreczkach. Jako ośmiolatka pomagała siostrze Joannie, studentce farmacji, zbierać w lesie okazy do zielnika. W wieku 18 lat została wegetarianką. Kilkanaście lat temu, gdy w rodzinie pojawiły się poważne choroby, zainteresowała się fitoterapią. Tematykę roślin zgłębia naukowo. Najpierw ukończyła studia z zakresu ziołoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim, z kolei w Krośnie studiowała towaroznawstwo zielarskie u dr Henryka Różańskiego, guru polskich fitoterapeutów. Zrobiła jeszcze kurs Zielarz -fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach. Posiada uprawnienia zawodowe  naturopaty.

 

Warsztat

18 stycznia 2020, godz. 11 – 15

Prowadzi Justyna Pargieła

 

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

wejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej

Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

Informacje:

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Informacje dodatkowe:

– należy zabrać ze sobą swobodne ubranie, napoje, posiłek (wyżywienie we własnym zakresie, w Stowarzyszeniu istnieje możliwość otrzymania gorącej kawy lub herbaty).

– jeżeli zaliczka lub cała kwota nie wpłynie w terminie dwóch dni od momentu dokonania rezerwacji, rezerwacja jest zwalniana.

– zwrot wpłaconej kwoty  następuje w sytuacji odwołania warsztatu z przyczyn zależnych lub niezależnych od organizatora.

– wpłacona kwota  nie jest zwracana w przypadku wpłaty i nieprzybycia uczestnika na warsztat. Odwołać uczestnictwo można tylko do końcowego terminu przyjmowania zapisów i wpłat.

– dopuszczalne spóźnienie 10 minut. Po tym czasie kończymy rejestrację uczestników, czas ten nie ulega przedłużeniu.

– na podane numery telefonów oddzwaniamy wyłącznie w przypadku odwołania warsztatu lub zmiany warunków!