Kiedy:
08-05-2019@18:00 – 20:00
2019-05-08T18:00:00+02:00
2019-05-08T20:00:00+02:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
donacja z serca
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa – Istota ŻYCIA, Istota ZDROWIA @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Zdrowie nigdy nie ginie, ono skupia nasze doświadczenia

Rollin Becker

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa wywodzi się z Osteopatii, dlatego czasem nazywana jest osteopatią czaszkową (CranioSacral Osteopathy).

Osteopatię – złożony system leczenia manipulacjami na narządzie ruchu i tkankach – stworzył lekarz Andrew Taylor Still w Stanach Zjednoczonych pod koniec dziewiętnastego stulecia.

Za ojca Terapii Czaszkowo-Krzyżowej uważa się zaś Williama Garnera Sutherlanda, który w latach dwudziestych dwudziestego wieku jako pierwszy opracował spójny model systemu wzajemnych napięć i zasad ich przenoszenia w układzie czaszka – opona twarda – kość krzyżowa.

Terapeuta pracując na systemie czaszkowo-krzyżowym obserwuje za pomocą bardzo lekkiego dotyku nieprawidłowe napięcia tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele wykorzystując zjawisko ciągłości tkanki łącznej i sprzężeń zwrotnych w jej systemie napięciowym. Poprzez delikatny dotyk terapeuta równoważy nieprawidłowe napięcia, które są w szkielecie, mięśniach, stawach czy powięziach.

Terapię można prowadzić lokalnie (staw, czaszka), i globalnie, tj. na całym ciele pacjenta. W trakcie zabiegu przede wszystkim pracuje się na układzie membran, szwów czaszki i rdzenia kręgowego, zatem w obrębie płynu mózgowo-rdzeniowego. Gdy powyższe struktury funkcjonują zgodnie z ich biologicznym rytmem i ruchem, to wtedy organizm jest „uregulowany”, zatem w pełni życia i zdrowia.

„Regulacja” systemu czaszkowo – krzyżowego jest naturalnym impulsem do uwolnienia tych wewnętrznych sił organizmu dla zachowania albo powrotu do równowagi, więc do zdrowia.

W Terapii Czaszkowo – Krzyżowej wykonuje się zabieg w zasadzie z pacjentem w każdym wieku – od okresu noworodkowego, a nawet płodowego aż po wiek podeszły, gdzie czasem może kontakt być utrudniony z chorym z uwagi na zmiany mózgu.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa bardzo skuteczna jest w m. in. następujących problemach zdrowotnych:

psychoza, autyzm, Zespół Aspergera, depresja, nerwice, stres, traumy, kłopoty z koncentracją, zaburzenia osobowości, nadpobudliwość u dzieci i dorosłych ADHD

Z obserwacji Dr Uplagera, który uczył Terapii Czaszkowej od wielu lat wynika, że napięcie w prawej kości skroniowej może wywoływać objawy agresji i samookaleczenia. Odblokowanie tych napięć przynosi dużą poprawę w zachowaniu. Ten sam problem dotyczy dyslektyków, jak twierdzi doktor Harold N. Levinson z USA, dysfunkcja ucha wewnętrznego jest przyczyną tej przypadłości. Terapia uwalnia napięcia, pomaga dyslektykom. Jak także: w bólach i zawrotach głowy, migrenach, kłopotach ze wzrokiem i słuchem, nawracających zapaleniach uszu u dzieci, zapaleniach zatok, napięciach i bólach w stawie żuchwowo-skroniowym, wybiciach żuchwy, wadach wymowy, zgrzytaniach zębami, wadach zgryzu.

Pracując na przeponach i jamie brzusznej można leczyć u dzieci kolki, wzdęcia, zaparcia, a u dorosłych np. zespół jelita drażliwego, nietrzymanie moczu, niektóre rodzaje bezpłodności.

Na zabiegi zgłaszają się też pacjenci z poniższymi dolegliwościami:

  • Urazy i traumy okołoporodowe matki i płodu, jak także kobiety z depresją poporodową
  • Stany depresyjne po traumach fizycznych, emocjonalnych i in.,
  • Stany pourazowe (złamania, skręcenia, zwichnięcia), urazy powypadkowe, urazy mózgu oraz rdzenia kręgowego,
  • Nerwobóle, fibromialgia, bóle kręgosłupa, bóle kończyn, parestezja – cierpnięcia, mrowienia i drętwienia,
  • PTSD – Syndrom Stresu Pourazowego,
  • Zaburzenia endokrynologiczne,
  • Zaburzenia pooperacyjne,
  • Bóle narządu ruchu podczas ciąży.

U najmłodszych pacjentów są wykonywane zabiegi: dla urodzonych przedwcześnie, urodzonych przez cesarskie cięcie, z zaburzeniami rozwoju mowy i języka, z zaburzeniami funkcji pokarmowych, z zespołami wad wrodzonych (w tym dzieci z przepukliną oponowo – rdzeniową), z diagnozą FASD, z nieprawidłowym napięciem mięśniowym (w tym dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym).

Prowadzi Andrzej Niemczyk D. O.  – magister Rehabilitacji Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, Dyplomowany Osteopata, Chiropraktyk, Certyfikowany Terapeuta Czaszkowo-Krzyżowy, Certyfikowany Terapeuta Kompleksowej Terapii Obrzękowej.

Specjalizuje się w leczeniu dolegliwości bólowych i dysfunkcjach w obrębie: głowy, kręgosłupa, stawów, miednicy oraz w leczeniu trudnych przypadków. Prowadzi również leczenie niektórych powikłań męskiej i żeńskiej niepłodności według Metody Ludmily Mojžíšovéj.

W swojej praktyce praktykuje holistyczne podejście do pacjenta.

Specjalizuje się w:

  • Terapii wisceralnej,
  • Terapii Czaszkowo-Krzyżowej
  • Terapii tkanek miękkich,
  • Terapii Manualnej wg Mulligana,
  • Terapii Manualnej wg metody Ackermanna,
  • Terapii Manualnej wg japońskiej szkoły Yumeiho,
  • Terapii wad postawy oraz skolioz,
  • Terapii Obrzękowej,
  • Neuromobilizacjach,
  • Klawiterapii,
  • Masażu klasycznym, sportowym oraz leczniczym,
  • Alternatywnych metodach leczenia.

Jak sam mówi: Rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda potrzebuję więcej czasu!

 

Spotkanie otwarte nie wymaga zapisów

8 maja 2019, godz.18 – 20

Donacja z serca

Prowadzi Andrzej Niemczyk

 

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

wejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej