Ajurweda jako styl życia

0
Kiedy:
25-02-2020@18:00 – 21:00
2020-02-25T18:00:00+01:00
2020-02-25T21:00:00+01:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
donacja z serca
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
sztukadobregozycia@gmail.com
Ajurweda jako styl życia @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Ajurweda przeżywa obecnie rozkwit, coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważny jest powrót do natury, by utrzymać równowagę w życiu. Jednocześnie nasz zachodni umysł często podpowiada, że lepiej wybrać drogę „na skróty” i wdrażać rozwiązania łatwe, przynoszące szybkie efekty. To często powoduje, że wszelkie nauki, takie jak Ajurweda, przefiltrowujemy przez nas umysł i wybieramy to, co dla nas wygodne. Często postrzegamy ajurwedę jako „medycynę ziołową”, która ma wspaniałe recepty na nasze dolegliwości. Postrzeganie Ajurwedy tylko w kontekście medycznym jest dla niej bardzo krzywdzące, zawiera bowiem w sobie takie bogactwo, którego człowiek „zafiksowany” na szybkie rozwiązania nie potrafi dostrzec i doświadczyć.

Prakriti to unikalna koncepcja Ajurwedy, która mówi, że przychodzimy na świat z określoną kombinacją poszczególnych energii, które warunkują budowę naszego ciała, nasz charakter, skłonności, predyspozycje. Jest ona niezmienna przez całe życie, niezależnie od okoliczności. Prakriti pozwala nam zrozumieć, dlaczego działamy tak, a nie inaczej, czemu jedne rzeczy osiągnąć nam łatwiej, inne trudniej. Gdy rozpoznamy naszą pierwotną Naturę możemy łatwiej zadbać o nasze zdrowie i równowagę i wspierać nasz naturalny stan bycia. Często, z powodu niewłaściwego trybu życia i prędkości, z jaką żyjemy, oddalamy się od pierwotnej Natury i wprowadzamy w stan tymczasowej nierównowagi, czyli w stan vikriti. To, co warunkuje zdrowie, to zauważenie tej nierównowagi i poprzez odpowiednie praktyki powrót do naszego naturalnego stanu.

Podczas spotkania poznamy wszystkie typy psychofizyczne i przyjrzymy się naszej własnej Naturze. Przeprowadzimy test prakriti. Dowiemy się, jak ją wspierać poprzez nasze codzienne działania tj. dietę czy styl życia. Przyjrzymy się trudnościom, jakie mogą pojawić się w trakcie określania naszej konstytucji.

Spotkanie nie jest indywidualną konsultacją diagnostyczną.

 

Prowadzi Katarzyna Molska – Certyfikowana konsultantka ajurwedy, współpracuje z JivaInstitute w Indiach.  Terapeutka ajurwedyjska i refleksolog. Prowadzi gabinet ajurwedy i refleksoterapii. W swojej pracy wykorzystuje również pracę z dźwiękiem, aromaterapię i inne naturalne metody leczenia.Pasjonatka , propagatorka zdrowego stylu życia i integrowania wiedzy Zachodniej ze Wschodnią. Ajurweda jest jej pasją i sposobem na życie. Nieustannie się rozwija poszukując nowych inspiracji, by jak najlepiej służyć ludziom.

 

Ruszamy z nową grupą!

10 i 24 marca 2020, godz. 18 – 21

Donacja z serca

Prowadzi Katarzyna Molska

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

wejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *