Dla ducha, dla ciała

Kiedy:
25-03-2020@18:00 – 20:00
2020-03-25T18:00:00+01:00
2020-03-25T20:00:00+01:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
donacja z serca
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
Dla ducha, dla ciała @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Spotkanie z dwiema kobietami terapeutkami, z których jedna dba o ciało, a druga o dusze swoich pacjentów. Ale przecież od dziecka wiemy, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” i odwrotnie – gdy zdrowy duch, to zdrowe ciało. Potrzebujemy zadbania o obie te sfery, abyśmy w pełni mogli cieszyć się zdrowiem i dobrą formą.

 

TECHNIKA BOWENA

Zatem jak o siebie zadbać naprawdę? O swoje zdrowie, ciało, jego równowagę? Jak pozbyć się bólu, zadbać o lepszy sen czy podnieść odporność? W tym wszystkim może nam pomóc zdobywająca coraz większą popularność technika Bowena.

Technika Bowena to terapia manualna, która działa holistycznie na organizm, mobilizuje go do wykorzystania własnych zdolności do samoleczenia, przywraca równowagę w całym organizmie. Delikatnie i bez skutków ubocznych. Terapia Bowena może przynieść ulgę w wielu problemach zdrowotnych i robi to subtelnie, nie narzucając zmian. Pozwala ciału leczyć samego siebie przy minimalnym udziale terapeuty. Może z niej korzystać każdy od noworodków po seniorów.

Opowie o niej i zaprezentuje certyfikowana terapeutka techniki Bowena. Osoby obecne na spotkaniu będą miały możliwość skorzystania z rabatów na zabiegi.

 

MINDFULNESS

Celem spotkania będzie też wspólna praktyka i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co to jest Mindfulness, na czym polega i w czym pomaga. Skoncentrujemy się na nauce aktywnego skupiania uwagi, konstruktywnego radzenia sobie z problemami, wyrabiania w sobie postawy nieoceniającej i akceptującej, uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami, wzmacnianiu siły koncentracji, spokoju i wewnętrznej stabilności.

Dzięki uważności (Mindfulness) można wyrobić w sobie spostrzegawczość, samorefleksję, współczucie, zdolność wyciszania umysłu, jasność umysłu, pewność siebie, wzmocnienie postawy akceptacji, samoświadomości i samoobserwacji.

Uważność prowadzi do większej wrażliwości, koncentracji i otwartości na doświadczenia rzeczywistości tu i teraz oraz pozytywnych aspektów danej sytuacji. Uważność redukuje stres i prowadzi do osiągania równowagi w życiu.

Popraktykujemy uważne jedzenie, krótką medytację oddechu, czy kierowanie uwagi do wewnątrz dzięki czemu doświadczysz co to znaczy wyciszyć umysł i zaopiekować się ciałem.

Poprowadzą:

Aleksandra Gos – dyplomowana terapeutka techniki Bowena, członek Stowarzyszenia Terapeutów Bowtech Polska, współpracuje z Instytutem Ozonoterapii Salus w Warszawie; pasjonatka terapii naturalnych, propagatorka zdrowego stylu życia. Dawniej pracująca na etacie, po urodzeniu dziecka odmieniła swoje życie zawodowe i ze swojej pasji do terapii naturalnych uczyniła sposób na życie.

 

dr Magdalena Koch – Wilk – certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR (certyfikat wydany przez Polski Instytut Mindfulness), terapeuta rozwoju osobistego, trener NLP, coach, pasjonatka życia w zgodzie z naturą. Współpracuje z Bomedica Centrum Medyczne w Łodzi prowadząc terapie indywidualne w oparciu o uważność; z Centrum Terapii Naturalnych Cetena – Tkalnia Świadomości organizując kursy redukcji stresu MBSR, warsztaty medytacyjne, warsztaty rozwoju osobistego. Prowadzi liczne warsztaty z uważnością, rozwoju osobistego, medytacyjne, m.in. dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

 

Spotkanie otwarte (zapisy nie są konieczne)

25 marca 2020, godz. 18 – 20

Donacja z serca

Prowadzą Aleksandra Gos i dr Magdalena Koch

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

wejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż

przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do

ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *