Starosłowiański Masaż Brzucha – Autoterapia

wpis w: Słowianie, Warsztat, Zdrowie | 0

Znasz takie powiedzenia: …..aż mnie w dołku ścisnęło……. żołądek mi się przewrócił na drugą stronę………. coś mu siedzi na wątrobie…….. żółcią się zalał……..mam motylki w brzuchu…..?

Nietrudno sie domyśleć, co oznaczają. To są przecież nasze emocje obrazowo wypowiedziane. Te dobre i te złe, ale sięgamy do takich porównań, bo każdy z nas zna złość, gniew, zadowolenie, radość. I czy chcemy czy nie, ale te emocje siedzą w naszych brzuchach! A dlaczego? Bo mamy tam splot słoneczny, który jest największym węzłem nerwowym w naszym ciele i tenże splot ma połączenia nerwowe z każdym organem w naszych brzuchach, więc i one są połączone między sobą. Więc jeśli ktoś na przyklad  ciągle jest w stanie „zalewania się żółcią”, ma to bezpośredni wpływ na pracę innych organów, czyli jasno mówiąc wszystkie pracują źle.

To jest jak maszyneria, w której jeden słabszy element osłabia pracę całości.

Przypomnij sobie, co robisz lub robiłaś/eś, gdy Twoje malutkie dziecko płacze i nie chce się uspokoić. Masujemy brzuszek, prawda? Nasza reakcja jest wtedy całkiem naturalna i instynktowna, nawet się nad tym nie zastanawiamy.

Zapraszamy na warsztat Starosłowiańskiego Masażu Brzucha, na którym poznamy techniki i metody niesienia pomocy sobie i swoim najbliższym przy różnych dolegliwościach.

Metoda ta, w wyniku rozluźniania napięć doprowadza do ustępowania dysfunkcji mogących wywoływać pozorne objawy chorobowe. Łagodzi przebieg wielu chorób pobudzając w organizmie fizjologiczne mechanizmy samouzdrawiania.

Masaż poprawi pracę pęcherzyka żółciowego, co zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych. Poprawia pracę wątroby oraz trzustki. Poprzez rozluźnianie zwieracza Oddiego reguluje wpływ żółci i soku trzustkowego do dwunastnicy, przez co usprawnia pracę jelita cienkiego i grubego, pozytywnie wpływając na cały proces trawienia.

Stosowana z wyprzedzeniem zapobiega powstawaniu stanu zapalnego wyrostka robaczkowego.

Poprawia pracę nerek i pęcherza moczowego.

Narządy wewnętrzne połączone są powięziowo z poszczególnymi Segmentami Ruchowymi Kręgosłupa. Rozluźnianie tych połączeń wpływa w bezpośrednio na poprawę kondycję całego kręgosłupa.

Rozluźnianie jelit cienkiego i grubego (powstaje z nich około 95% serotoniny, znajduje się w nich około 80% komórek odpornościowych), wpływa na poprawę kondycji psychicznej pacjenta oraz na stan jego zdrowia.

 

Prowadzi Władysław Batkiewicz – licencjonowany fizjoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej z siedzibą w Oleśnicy oraz członek Ukraińskiego Stowarzyszenia Narodowej Manualnej Terapii z siedzibą w Kijowie.

 

Prowadzi kursy „Mikrokinezyterapii”, „ Starosłowiańskiego Masażu Brzucha” i „Taszkiernii”.

Nauka w Technikum Leśnym w Tułowicach Niemodlińskich, w Akademii Rolniczej w Krakowie na Wydziale Zootechniki oraz w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności na Wydziale Fizjoterapii, pozwoliła mu w znacznym stopniu poznać anatomię i fizjologię roślin, zwierząt oraz ludzi. Wiedza ta obudziła w nim zachwyt nad doskonałością tego Świata i Cudem Życia. Od zawsze interesowały go metody oddziaływania na ciało i psychikę człowieka

Warsztat

4 marca 2017, godz. 9 – 18 z przerwą na obiad

Prowadzi Władysław Batkiewicz

 

 

 

Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź
wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *