O znaczeniu brzucha w ogólnym zachowaniu dobrego zdrowia wiadomo już wiele. Brzuch jest naszym centrum energetycznym, znajduje się w nim większość ważnych organów. Ich prawidłowe działanie jest podstawą zdrowia i ma bezpośredni wpływ na pracę innych narządów.

Starosłowiański Masaż Brzucha – terapia wisceralna –  jest techniką terapii dysfunkcji narządów układu:

  • żołądkowo jelitowego,
  • układu moczowo płciowego,
  • układu oddechowego
  • układu krążenia.

Technika ta wyrosła z tradycji medycyny ludowej narodów słowiańskich. Istotą Starosłowiańskiego Masażu Brzucha  jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Jej celem jest rozluźnianie napięć zwanych w medycynie ludowej „spazmami”, a będących konsekwencją napięć mięśni gładkich narządów wewnętrznych, napięć otrzewnej i związanych z nimi krezek, zastojów płynów ustrojowych (krew i limfa), napięć na poziomie układu nerwowego i zaburzeń komunikacji nerwowej pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym (nerw błędny).

Wszystkie te napięcia mogą tworzyć dysfunkcje – zaburzenia pracy układu żołądkowo jelitowego (bóle brzucha, zespół jelita drażliwego, niestrawność, powstawanie kamieni kałowych, wzdęcia, nadkwasotę itp.) oraz poprzez ucisk jelita grubego na otrzewną oraz boczne struktury może zaburzać pracę układu moczowo płciowego oraz płuc i serca.

Regularne stosowanie masażu  to gwarancja zdrowia, a co za tym idzie – młodości.

Korzyści:

  • Łagodzi przebieg wielu chorób pobudzając w organizmie fizjologiczne mechanizmy samouzdrawiania.
  • Poprawia pracę pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki, nerek i pęcherza moczowego
  • reguluje wpływ żółci i soku trzustkowego do dwunastnicy, przez co poprawia pracę jelita cienkiego i grubego, pozytywnie wpływając na cały proces trawienia.
  • Narządy wewnętrzne połączone są powięziowo z poszczególnymi Segmentami Ruchowymi Kręgosłupa. Rozluźnianie tych połączeń wpływa w bezpośrednio na poprawę kondycję całego kręgosłupa.
  • Rozluźnianie jelit cienkiego i grubego (powstaje z nich około 95% serotoniny, znajduje się w nich około 80% komórek odpornościowych), wpływa na poprawę kondycji psychicznej pacjenta oraz na stan jego zdrowia.

 

Warto poznać  techniki masażu, które można wykonać na sobie lub/i na swoich najbliższych. Możemy go wykonać w dogodnym dla nas czasie bez wychodzenia z domu.

Jest to niewątpliwie doskonała technika w niesieniu pomocy swoim pacjentom dla terapeutów, masażystów, pielęgniarek i lekarzy, a także dla studentów zawodów medycznych z wyższych lat studiów.

 

Wiecej informacji o kursie:

http://staroslowianskimasazbrzucha.pl/kurs-3-dniowy

https://www.youtube.com/watch?v=EFyQYVtePe4

http://www.nieznanyswiat.pl/nieznany-%C5%9Bwiat/klub-przyjaci%C3%B3%C5%82-n%C5%9B/1473-swbsmb

Prowadzi Władysław Batkiewicz – licencjonowany fizjoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej z siedzibą w Oleśnicy oraz członek Ukraińskiego Stowarzyszenia Narodowej Manualnej Terapii z siedzibą w Kijowie.

Prowadzi kursy „Mikrokinezyterapii”, „ Starosłowiańskiego Masażu Brzucha” i „Taszkiernii”.

Nauka w Technikum Leśnym w Tułowicach Niemodlińskich, w Akademii Rolniczej w Krakowie na Wydziale Zootechniki oraz w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności na Wydziale Fizjoterapii, pozwoliła mu w znacznym stopniu poznać anatomię i fizjologię roślin, zwierząt oraz ludzi. Wiedza ta obudziła w nim zachwyt nad doskonałością tego Świata i Cudem Życia. Od zawsze interesowały go metody oddziaływania na ciało i psychikę człowieka.

http://staroslowianskimasazbrzucha.pl/o-mnie

Kurs (24 godz. dydaktyczne)

27, 28 i 29 stycznia 2017, godz. 9 – 18 (w niedzielę do 15) ( w pt i sob. przerwa na obiad)

 

Prowadzi Władysław Batkiewicz

Tylko 12 miejsc – o rezerwacji miejsca decyduje kolejność wplat

W cenie kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, certyfikat ukończenia

 

 

Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia