Słowianie – pojęcie niby znane, tylko czy na pewno do końca? Kogo chrzcil Mieszko I, skoro taki lud podobno nie istniał? A istniał jak najbardziej i dziś możemy być dumni z tradycji Słowian z czasów przedchrześcijańskich. Bo duma ze swoich przodków, to siła narodu. Kim byli, jak żyli, w co wierzyli, bo znajomość takich faktow pozwoli nam tez dzisiaj na większe zrozumienie naszych charakterów. Ktoś powie, przecież minęlo już 1000 lat. To prawda, ale przedtem przez kilka tysięcy lat nasi przodkowie – Słowianie żyli według pewnych zasad, ktore były tak silne, że nie dało się o nich zapomnieć.

Doskonałym przykładem, że starodawne tradycje wciąż są żywe, to obchody Świąt. Tych oficjalnych i  takich, ktore znamy ze słyszenia. Topienie Marzanny, Dzień Zaduszny, Noc Kupały, Śmingus Dyngus na Wielkanoc i wiele innych. Czy znamy ich prawdziwe pochodzenie?

Arkadiusz Bartwicki – poszukiwacz śladów słowiańskich wierzeń, historyk–amator, żerca (czyli kapłan) Gromady Swarga opowie, jak żyje współczesny rodzimowierca, w co wierzy, jak i gdzie oddaje cześć Bogom.

Spotkaniem z Arkadiuszem Bartwickim Sztuka Dobrego Życia chce rozpocząć cykl spotkań o Słowiańszczyźnie. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą ten temat jeszcze bardziej przyblizyć / poszerzyć / rozwinąć, do współpracy, tak aby wiedza o Słowianach i Słowiańszczyźnie mogla dotrzeć do wszystkich.

Zobacz też

https://youtu.be/–InmvcIBUA

 

Spotkanie otwarte (zapisy nie są konieczne)

8 maja 2017, godz. 18 – 21

Prowadzi Arkadiusz Bartwicki

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera, budynek pofabryczny – tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

 

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413