Zapraszam na kolejne z ciepłych i energetyzujących spotkań o tematyce propagującej produkcję kosmetyków naturalnych w domu.
Tym razem spotkamy si,ę aby przeprowadzić prawdziwą analizę własnych potrzeb, zatrzymamy się również nad tym, co w tym momencie kryje się w naszych kosmetyczkach.
Zatrzymamy się jednak tylko na chwilę, po to, by przejść do konstruktywnych wniosków, pozytywnych zmian (jeśli są potrzebne) i samodzielnej produkcji.
Najważniejszą rzeczą w samodzielnej przygodzie tworzenia kosmetyków jest możliwość wykorzystania bardzo popularnych surowców w odpowiednich zestawieniach, aby wykorzystać ich najlepsze właściwości. Dlatego w czasie warsztatów poznamy całą masę prostych receptur na maceraty octowe i olejowe, mieszanki ziołowe - wspaniałe do wykorzystania podczas samodzielnej produkcji.
W pierwszej kolejności skupimy się na tym, co możemy wytworzyć w domowym laboratorium, a uwierzcie, możemy zagwarantować sobie ogromne ilości surowców wysokiej jakości nie ruszając się z kuchni.
Poznamy również ciekawe i egzotyczne surowce, które są swoistym dodatkiem “extra” do kosmetyków naturalnych. Nie są jednak konieczne.
Przebieg warsztatów:
Część 1 - Wiedza teoretyczna.
W tej części zrealizujemy trzy podstawowe zadania. Pijąc smaczną herbatkę z macierzanki przeanalizujemy, co znajduje się w kosmetykach "drogeryjnych" oraz jakie to może mieć znaczenie dla naszych organizmów.
Sprawdzimy również, jaki mamy typ skóry oraz zdiagnozujemy jej potrzeby w podstawowym zakresie. Pamiętając, że nasz organizm działa jak całość zastanowimy się, jak wesprzeć dietą zapotrzebowanie, które ujawniło się nam w poprzednim ćwiczeniu.
Wreszcie przekażę Wam informacje na temat surowców dostępnych do pracy w części praktycznej. Dowiecie się, jakie są ich właściwości, jaką metodą zostały przygotowane, pozyskane i zakonserwowane.
Część 2 - Praktyka.
Przystępujemy do pracy. Wykonujemy kosmetyki korzystając z receptur lub też kreujemy na bazie podstawowych wytycznych własne receptury (pasta myjąca). W czasie tej części jestem cały czas do dyspozycji, jeśli chodzi o uzupełnienie informacji dotyczących właściwości surowców.
Przygotujemy wspólnie:
- tonik na bazie wiosennych maceratów kwiatowych oraz macerat z kwiatów bzu.
- pastę myjącą dopasowaną do swojego rodzaju cery (uczestnicy pracują na bazie surowców dostępnych na warsztatach)
- ujędrniający peeling na bazie mydła potasowego
- odżywczy balsam w kostce dla suchej skóry
Wszystkie kosmetyki uczestnicy zabiorą ze sobą do domu, dodatkowo otrzymają w prezencie herbatkę ziołową z kwiatami o bogatych walorach zdrowotnych 🙂
Prowadzi Paulina Ciąćka (Wojsa)
Biolog, chemik, diet coach, a przede wszystkim mama, której odwieczną inspiracją do rozwoju są pojawiające się potrzeby córki. Swoje pasje realizuje w czasie codziennej pracy w domu, gotując dla niezwykle wymagającego alergicznego brzucha. Angażuje się w społeczne projekty podnoszące wiedzę i świadomość społeczeństwa z zakresu zdrowego żywienia i kosmetyki naturalnej. Z radością prowadzi warsztaty kulinarne dla osób o specyficznych wymaganiach żywieniowych oraz warsztaty kosmetyki naturalnej i mydlarstwa. Więcej na temat jej doświadczeń i pracy przeczytać można na stronie internetowej:
https://www.facebook.com/Voysa-373549799474602
Warsztaty kosmetyczne
24 czerwca 2016, godz. 18.30 – 20.30
Prowadzi Paulina Ciąćka (Wojsa)
Zapisy:
mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com,
kontakt@voysa.pl
telefonicznie: 512 354 599, 724 129 104
Miejsce:
Stowarzyszenie „Sztuka Dobrego Życia” w Łodzi, ul. Sienkiewicza 61.
Jak trafić: wejście z Pasażu Schillera, budynek pofabryczny – tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.
Najnowsze Komentarze