Sztuka stawiania baniek już zanika. Kiedyś tak popularna i przekazywana z pokolenia na pokolenie, dziś już jest niemal zapomniana. Tymczasem właśnie teraz jest ona nam niezbędna, aby uniknąć jeszcze jednej dawki chemicznych leków i pozwolić naszemu organizmowi na mobilizację sił do zwalczenia choroby. Stawianie baniek może być też doskonałą profilaktyką na okres zimowy, gdy pojawią się pierwsze objawy przeziębienia. Dlatego ta metoda leczenia tradycyjnego szczególnie jest polecana dzieciom w szkołach i przedszkolach oraz każdemu, kto ma kontakt z dużą ilością innych ludzi.

Inną formą użycia baniek są bańki gumowe. Są doskonałe w wykorzystaniu do celów kosmetycznych, jak masaż antycelulitowy, ale mało kto wie, że świetnie się nadają do wyciągania żądła lub oczyszczania ran z zanieczyszczeń.

Zapraszamy na kompleksowy kurs obejmujący szereg technik i metod pracy bańkami. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się, jak na co dzień wykorzystać pełen zakres dobroczynnego działania baniek, od wspomagania leczenia grypy, zapaleń dróg oddechowych itp., poprzez przeciwdziałanie mięśniobólom, bólom kręgosłupa, barków i stawów, aż po zwalczanie cellulitu (ujędrnianie, wyszczuplanie ciała). Terapia bańkami jest również alternatywą dla kuracji antybiotykowej, działa profilaktycznie wzmacniając układ immunologiczny, oczyszcza organizm z toksyn oraz daje pozytywne efekty w postaci usuwania napięć, stresów, niesienia ulgi przy nerwobólach i rwie kulszowej, poprawia ogólne samopoczucie i sprawność psychofizyczną.

Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w sposób biegły umieli posługiwać się wieloma ich rodzajami:

  • bańkami lekarskimi: wersja ogniowa – tradycyjna i bezogniowa,
  • bańkami gumowymi, bańkami silikonowymi,
  • bańkami bambusowymi,
  • bańkami chińskimi (leczniczy masaż bańką chińską).

Program: 

  • Część teoretyczna:
    – zarys historii
    – zasada działania baniek
    – reakcje organizmu
    – wskazania – przeciwwskazania
    – metody pracy
    – organizacja miejsca pracy
    – bhp
    – inne sposoby wykorzystania baniek.
  • Część praktyczna:
    – nauka tradycyjnego stawiania baniek lekarskich
    – nauka masażu bańką chińską
    – techniki posługiwania się różnym rodzajem baniek
    – masaż przeciwbólowy i antycellulitowy.

Kursanci otrzymują Certyfikat potwierdzający ich umiejętności w j. polskim i angielskim wydanym przez Centrum Terapii Naturalnych „Hagalaz”.

Informacje o Małgorzacie Bodzek:

Mistrz Uzdrawiania Duchowego, dyplomowana energoterapeutka, naturoterapeutka, radiestetka. Instruktorka bioterapii kategorii międzynarodowej.Działalność rozpoczęła w roku 1994.

Umiejętności swe zdobyła szkoląc się m.in. u jednego z największych healerów, jasnowidzów i filozofów naszych czasów, cenionego w kraju i za granicą – Andrzeja Lewandowskiego. Posiada wiele dyplomów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej, w tym Dyplom Mistrzowski umożliwiający prowadzenie kursów i Inicjacji w zakresie terapii naturalnych, oraz mistrzowskie uprawnienia państwowe w zawodzie bioenergoterapia, sygnowane przez Izbę Rzemieślniczą w Warszawie. Jest członkiem Klubu Biotroników i Radiestetów w Polanicy Zdrój i Dolnośląskiego Cechu Rzemiosł Różnych we Wrocławiu.

Ma możliwość wykonywania tzw. kumulatorów negatywnej energii, talizmanów runicznych oraz energetyzowania wody i kamieni w celu wspomagania organizmu pacjenta w procesie leczenia. Wieloletnie doświadczenie zdobywała prowadząc działalność w gabinetach, sanatoriach oraz ośrodkach medycyny naturalnej. Oprócz pracy z klientem indywidualnym (m.in. wykonuje rzadko spotykane zabiegi energetyczne stopami na kręgosłupie), prowadzi kursy, szkolenia, prelekcje, medytacje, zabiegi grupowe, warsztaty chodzenia po ogniu.

www.hagalaz.pl

Prelekcja o naturoterapii – spotkanie otwarte

23 października 2015, godz. 18

 

Kurs stawiania baniek

24 października 2015, godz. 10 – 18

 

Prowadzi Małgorzata Bodzek

 

Miejsce:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź
wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny – tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia