Głos autentyczny

wpis w: Inne, Rozwój Osobisty | 0

Czy lubisz siebie słuchać? Czy lubisz swój głos? Czy zastanawiasz się czasem, co o Tobie mówi Twój głos, jego natężenie, tembr, głębokość? A może chcesz się dowiedzieć, jak pracując z głosem możesz pracować z pewnością siebie i swoją autentyczną mocą? Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Olgą Lidią Kozłowską, psychologiem, trenerem i coachem skupionym na temacie głosu.

Spotkanie
–  rozmowa z elementami ćwiczeń dla wszystkich, połączone ze śpiewem pieśni w wykonaniu prowadzącej Olgii Lidii Kozłowskiej

Warsztat
– Głos jest bieżącym odbiciem ciebie, tu i teraz. Odzwierciedla twój stan umysłu i ciała, tak jak i wyobraźnię oraz to, z czym się identyfikujesz. Poprzez eksplorację ciała, głosu i wyobraźni zapraszam cię do odkrywania i doświadczania swojej wokalnej indywidualności. Grupa budująca zaufanie jest do tego wspaniałym wsparciem!

Nie będziemy poszukiwać “ładnego” dźwięku. Będziemy odkrywać głos autentyczny, spójny z tobą tu i teraz. Estetyka jest skutkiem ubocznym zaufania i obecności, a nie celem. Bez zbędnych form, w pełni zaufania do siebie i swojego głosu.

Spotkanie z innymi w głosie stwarza warunki do eksploracji harmonii i dysharmonii, rytmów, zabawy – w relacji. Jest też okazją do poznania siebie – co wybieram? Jak się czuję trzymając swój głos niezmieniony, gdy wszystko wokół się zmienia? Jak mi jest wyśpiewać siebie, gdy inni mnie wspierają?

Głos jest świetną okazją, by poznać siebie głębiej.

Będziemy pracować autorską metodą Głos Autentyczny z Olgą Lidią Kozłowską. Inne metody -inspiracje to: Wild Root Vocal Journey (Amit Carmeli), Kristin Linklater Voice, Body-Mind Centering oraz Unintentional Music (Lane Arye).

Przyjdź, jeśli chcesz

* doświadczyć i wyrazić siebie poprzez głos

* odpuścić co “powinno być” i wejść w autentyczne i świeże

* zaufać sobie i swojemu głosowi

* poczuć wsparcie grupy i radość śpiewania razem i w osobistej improwizacji

* nauczyć się prostych narzędzi które możesz zabrać ze sobą.

Wszystko, czego potrzeba to twoja wola, by przyjść. W każdym momencie możesz zrobić jeden kolejny krok na Drodze Głosu. To może być początek twojej podróży lub kontynuacja pogłębiająca praktykę.

 

Często zadawane pytania

„Czy trzeba mieć jakiekolwiek wcześniejsze przygotowanie wokalne?”

Nie. Ponieważ celem nie jest „szlifowanie wokalu”, tylko pogłębienie kontaktu ze sobą poprzez doświadczenie głosu oraz pogłębienie swobody ekspresji poprzez głos, a estetyka jest skutkiem ubocznym (i pięknym :), to „przygotowanie wokalne” nie jest potrzebne.

 

„Czy osoba zupełnie nie znająca się na muzyce może wziąć udział w warsztacie?”

Oczywiście :). Powód – jak wyżej.

W trakcie spotkań nie używam nazw skal ani nie posiłkuję się nutami. Wiedza muzyczna jest zbędna. Pracujemy na ‚tu i teraz’.

Olga Lidia Kozłowska:

Psycholog skupiona na temacie głosu. Pracując z różnorodnymi grupami doświadczyłam, jak ważna jest uważność na głos na co dzień. Głos jest moją wieloletnią pasją i dbam o to, by podchodzić do niego holistycznie, a nie jako narzędzie. Patrzę na głos przez różne pryzmaty: muzyczny, fizjologiczny, psychologiczny i społeczny.

Od 2011 roku prowadzę warsztaty głosowe skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Miałam doświadczenia z śpiewem tradycyjnym, chóralnym i improwizacją. Współpracowałam z Akademią Efektywnej Komunikacji Moovdobrze w Warszawie. Moja obecna praca jest skupiona na rozwijaniu metody Głos Autentyczny. Wszystkie projekty realizuję w ramach Drogi Głosu fb.com/DrogaGlosu.

Dziękuję moim głównym nauczycielom: Emma Bonnici (Teatr Pieśń Kozła), Amit Carmeli (Wild Root), Natalia Polovynka (Maisternia Pisni), Małgorzata Pańko (Opera Narodowa w Warszawie), Ditte Berkeley (ZAR Theater), Kristin Linklater (Linklater Voice), Savvas Stroumpos (Theodoros Terzopoulos Method), Lane Arye (Processwork) oraz 6 lat praktyki Kontakt Improwizacji.

Otwarcie to moment pełen zaufania i ekscytacji. To stan gotowości i relaksu – jednocześnie. Zapraszam cię właśnie do takiego spotkania ze swoim głosem!

Spotkanie otwarte

18 listopad 2016, godz. 19 – 21

 

 

Warsztat

19 listopad 2016, godz. 10 -13 i  15 -18

Prowadzi Olga Lidia Kozłowska

 

Pozostała kwota płatna PRZED rozpoczęciem.

 Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599

 

Miejsce:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź
wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *