Relacja z mamą – warsztaty w kręgu kobiet

Termin: 19 maja 2024

godz. 16:00-20:30 (PROSIMY O PUNKTUaLNOŚĆ)

koszt: 150 zł

Informacje i zapisy:

sztukadobregozycia@gmail.com   Tel: 512 354 599

oraz poprzez formularz

Informacje o prowadzącej

Agnieszka Zwiernik – żyłam szybko i intensywnie – firma, dom dzieci, lubiłam ten pęd i znałam go doskonale. To on mnie nakręcał, przynosił sukcesy i zadowolenie. Byłam dla innych, nigdy dla siebie. Chciałam udowodnić całemu światu, że dam radę. Tylko po co?
Kilka lat temu poczułam jak rozpadam się na małe kawałeczki i mimo, że miałam „wszystko”, byłam nieszczęśliwa. Zaczęłam szukać siebie. Zdjęłam różowe szpilki, wzięłam głęboki oddech i wyruszyłam w nieznaną podróż szukając odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Przepiękna chociaż czasem wyboista droga doprowadziła mnie do zawodu terapeuty… i wciąż nią idę z ciekawością, uważnością, miłością. Chętnie „zatrzymuje” kobiety w maratonie życia i z przyjemnością obserwuje ich drogę do wnętrza, przemianę, spokój i uśmiech, który się pojawia gdy wspominają jak wiele zrobiły dla siebie. Udział w wielu warsztatach dla kobiet utwierdził mnie w przekonaniu, że to w nas jest moc i siła.

GDY KOBIETY ZASIADAJĄ RAZEM ZADZIEWA SIĘ MAGIA

 Zapraszamy do odwiedzenia mediów społecznościowych: Facebook i Instagram

Jesteś córka? Matką? Może planujesz nią być? Może Twoja mama nie żyje lub nie masz z nią kontaktu? Przyjaźnisz się z nią? Przyjdź, bądź z nami, możesz podzielić się swoja
historią lub nie…

Na warsztacie uświadomisz sobie:
– skąd masz pewne nawyki, przekonania, osądy,
– jak budujesz relacje w dorosłym życiu,
– jak wybierasz partnera i przyjaciół,
– jak się komunikujesz z sobą i światem,
– skąd Twoja samoocena,
– skąd siła i moc,
– skąd Twoja wiara w siebie,
– ile masz lat w tej relacji dziś,
– jak podejmujesz decyzje,
– jak i komu mówisz NIE.

Gdy już zobaczysz pewne rzeczy, nazwiesz je i pogodzisz się,
że tak to u Ciebie jest (podobnie jak u tysięcy innych kobiet) – będzie tylko łatwiej…

 

Informacje o wydarzeniu:

Relacja matka – córka jest najważniejsza, a jednak często trudna i wymagająca. Zawiera wiele emocji i uczuć – zarówno miłości, czułości, troski, jak też złości, żalu i frustracji, zakazów, ograniczeń. Wpływ matek na córki wydaje się być szczególnie duży, jest fundamentem, na którym kobieta buduje obraz świata i swojej w nim roli, opiera na nim swoje przyszłe relacje, samoocenę, wyobrażenie o kobiecości, seksualności, wyglądzie. Kobieta rodzi kobietę – a to niesie ze sobą zarówno wielki potencjał, jak też wiele trudności dla każdej z nich. Ze względu na płeć w relacji, matka – córka występuje utożsamienie.

Matka łatwo może ulec złudzeniu, że córka jest jej kontynuacją, kolejnym wcieleniem jej samej. Często nie daje jej prawa do samodzielnego istnienia. Dla normalnego rozwoju osobowości niezbędne jest, aby z tego „zlania” córka wyodrębniła się, odkryła sama kim jest, co dostała, a czego nie dostała od mamy. Niektóre kobiety nie doświadczyły matczynej miłości, zaangażowania i odzwierciedlania uczuć. Wówczas relacja z matką jest „gęsta” od wzajemnych pretensji i oczekiwań. Jednak wskazanie winnego i walka wcale nie przynosi ulgi i uwolnienia.

Zapraszam Cię na spotkanie w kręgu przyjaznych kobiet, gdzie wspólnie zobaczymy jaką mamy relację z mamą/córką.

Miejsce: Sztuka Dobrego Życia, Łódź ul.Traugutta 8 (domofon 201 – prawa oficyna)

Zgłoś chęć udziału w wydarzeniu

13 + 14 =

              ↑ ↑ ↑
Uwaga! Żeby wysłać formularz należy rozwiązać powyższe zadanie matematyczne obok przycisku „Zgłoś chęć udziału” (jest to ochrona przed SPAMem).

Dane z formularza przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.