Warsztaty Ustawień Systemowych
termin: 20-21 kwietnia 2024
godz. Sobota: 10:00-17:30
Niedziela: 10:00-17:30
koszt: 500zł ustawiający – 80zł reprezentant
Informacje i zapisy:
sztukadobregozycia@gmail.com Tel: 512 354 599
oraz poprzez formularz

Prowadząca: mgr Barbara Metelska – psycholog, pedagog, certyfikowany terapeuta rodzinny, doradca i szkoleniowiec;
– Certyfikat Ośrodka Szkoleń Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ” Plus” we Wrocławiu – szkolenie ” Ustawienia systemowe metodą Berta Hellingera”;
– Terapia Rodzin- certyfikat Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi, cykl;
– Szkolenie ośrodka ” Family Affair Bremen”, Heiko Hinrichs, organizator: DCS Wrocław;
– Seminaria, warsztaty, superwizja w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.
W swojej pracy, indywidualnej i grupowej korzysta z różnych dostępnych narzędzi terapeutycznych, m.in. ustawień, hipnoterapii ericksonowskiej, Totalnej Biologii( NGM), Radykalnego Wybaczania, Gestalt, jednak, co podkreśla – podąża za klientem, jego gotowością i rytmem, dostosowując autorsko możliwie skuteczne metody wsparcia, pozostawiając go w pełnym spektrum własnych możliwości zmiany. Poza tym jest….zwyczajnym Człowiekiem w Drodze.
Informacja dla ustawiających i aktywnych reprezentantów:
Każdy bierze udział we wszystkich ustawieniach przez cały dzień!
Ustawiający się proszeni są o potwierdzenie wolnego terminu.
Reprezentantów prosimy o wcześniejszy telefon potwierdzający obecność.
Informacje dodatkowe:
– należy zabrać ze sobą swobodne ubranie, napoje, posiłek (wyżywienie we własnym zakresie, w Stowarzyszeniu istnieje możliwość otrzymania gorącej kawy lub herbaty).
– dopuszczalne spóźnienie 10 minut. Po tym czasie kończymy rejestrację uczestników, czas ten nie ulega przedłużeniu.
– na podane numery telefonów oddzwaniamy wyłącznie w przypadku odwołania warsztatu lub zmiany warunków!
Miejsce kursu:
Sztuka Dobrego Życia, Łódź ul.Traugutta 8 (domofon 201 – prawa oficyna)
Czym są ustawienia systemowe?
O tej metodzie i jej twórcy – Bercie Hellingerze napisano już wiele, opisy i filmy są dostępne w Internecie, lecz jedno nasuwa się zawsze, gdy chce się o niej opowiadać – przyjdź, zobacz, sam przeżyj…
Zgłoś chęć udziału w wydarzeniu (w uwagach prosimy o informację który dzień wybierasz i w jakiej roli: reprezentant/ustawienie własne)
↑ ↑ ↑
Uwaga! Żeby wysłać formularz należy rozwiązać powyższe zadanie matematyczne obok przycisku „Zgłoś chęć udziału” (jest to ochrona przed SPAMem).
Dane z formularza przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.
Poprzez osobiste przeżycia, poznanie różnych kultur, studia i współpracę z terapeutami różnych nurtów Hellinger stworzył, a raczej odkrył fenomen „wiedzącego pola”, w którym osoby nieznające się nawzajem są w stanie reagować jak bliscy w systemie rodzinnym, wybrani z grupy i ustawieni w obraz wchodzą ze sobą w interakcje i klient, obserwując to może przeżyć i przy pomocy terapeuty – skorygować w sobie destrukcyjne działanie rodowych uwikłań, które nie pozwalają mu podążać własną ścieżką.
Więź, porządek i przynależność – podstawowe zasady, które przywołuje się w ustawieniu, a które Hellinger nazywa ”uzdrawiającym rozwiązaniem” są tymi elementami, z którymi pracuje się nie tylko z rodziną, ale też w biznesie, grupach zawodowych, ośrodkach socjoterapeutycznych, uczniowskich itp.
Ustawiać można wszelkie relacje, gdy pojawią się konflikt i niejasne są powody i perspektywy rozwiązań. Także też te wielkie, w skali narodów i świata. W bliskim, prywatnym obszarze możemy przyjrzeć się dzięki reprezentantom w polu, gdzie i na którym poziomie ” utykamy”, komu ” jesteśmy wierni” w chorobie, z czym się nie pożegnaliśmy, kogo nie uszanowaliśmy, dlaczego nie udaje nam się czerpać radości ze związku, pracy, pieniędzy, dlaczego chorujemy i co nas może uzdrowić.
Warsztaty służą uporządkowaniu relacji, przeżyciu w bezpiecznym otoczeniu wcześniejszych, nawet generacyjnych traum, aby odkryć własną siłę życia i zdrowia.
Co robimy na warsztacie?
Warsztaty to wydarzenie całodniowe (jeden lub więcej dni), od 10-17, z przerwami na posiłek i odpoczynek między ustawieniami.
Można przyjść – jako uczestnik- obserwator, z gotowością do aktywnego wsparcia swoją obecnością jako reprezentant innych klientów (ale nie przymusowo! Jako klient, z własnym problemem (ustawienie osobiste), z którym pracuje się indywidualnie ze wsparciem terapeuty i grupy.
Na warsztatach przewiduje się też miejsce dla wspólnych medytacji, interpersonalnych, integrujących zadań, a także, choć warsztat nie ma charakteru szkolenia – objaśnianie pojawiającej się – szczególnie ważnej, dynamiki w systemie, gdyż samo uczestnictwo w warsztacie przywołuje wspomnienia, skojarzenia i emocje u każdego, można zatem na bieżąco, konstruktywnie przeżyć coś dla siebie…
Pracujemy z relacjami, objawami, archetypami, symbolami…
Nie musisz opowiadać całej swojej historii, pracujemy z tym „co jest teraz”, terapeuta może dopytać o szczegóły Twojej historii, ale też dba o bezpieczeństwo i poufność przestrzeni.
Możesz przyjść z ” niczym”, z żadnym konkretnym ” problemem”. Jako obserwator posłużysz innym w pracy, a ostatecznie spotkamy się w przestrzeni wspólnoty i wspólności spraw i i emocji, wobec których jesteśmy wszyscy tacy sami.