Święta Żeńskość i Hieros Gamos

0
Kiedy:
01-04-2020@17:00 – 21:00
2020-04-01T17:00:00+02:00
2020-04-01T21:00:00+02:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
80 zł
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
sztukadobregozycia@gmail.com
Święta Żeńskość i Hieros Gamos @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Częstą przeszkodą w tworzeniu harmonijnych i długotrwałych związków partnerskich są fałszywe wzorce kobiecości i męskości. Stają się one naszymi jawnymi lub ukrytymi przekonaniami o sobie samym.

Demaskując je i odrzucając możemy dotrzeć do naszych naturalnych cech „Świętej kobiecości” i „Świętej męskości”, które każdy nosi w sobie. Są to nasze wewnętrzne atrybuty, nasza prawdziwa twarz. Te atrybuty zostały zasłonięte przez maski i zablokowane przez fałszywe obrazy narzucane przez rodzinę, obyczaj, społeczeństwo, kulturę i religię. W ten sposób nasz obraz tożsamości płciowej podobnie jak obraz związku partnerskiego został nam narzucony z zewnątrz. Podobnie narzuca się nam role bycia kobietą i mężczyzną, co pozbawia nas autentyczności. Kopiujemy matrixowe wzorce zatracając siebie. Kiedy rozpoznajemy, że nawet w tak indywidualnej, a nawet intymnej sferze jaką jest partnerstwo odtwarzamy obcy wzór i kiedy decydujemy się na odrzucenie go, aby realizować siebie. zaczynamy tworzyć niepowtarzalne, nasze, autentyczne związki.

„KREACJA A ZWIĄZKI PARTNERSKIE”

Związki partnerskie, które często są przyczyną największych życiowych rozczarowań i bólu emocjonalnego mogą dawać trwałe szczęście, radość oraz spełnienie dla obojga partnerów. Tak jak cudownym owocem związku jest dziecko, podobnie pradawna tajemnica Hieros Gamos pokazuje, że harmonijny związek rodzi inne, niezwykłe owoce: owoce szczęścia, obfitości i radości. Prokreacja jest jednym z niezwykłych darów, który ma o wiele szerszy kontekst i znaczenie i łączy się z tajemnicą kreowania rzeczywistości. Moc kreacji tkwi w każdym z nas, ale połączenie dwóch mocy kobiety i mężczyzny w harmonijnej jedności jest potężnym narzędziem kreacji, dzięki której para stwarza świat, w którym odnajduje siebie i swoje szczęście.

Co odbiera nam tą wielką moc stwarzania?

Na pewno ukryte kody, które aktywują się nie tylko w momencie fizycznego połączenia kobiety i mężczyzny, ale w bardzo wielu momentach tworzących codzienne relacje między kobietami i mężczyznami. Pradawna mądrość starożytnych mówi, że tylko od nas zależy czy spotkanie tych dwóch energii męskiej i żeńskiej jest „święte” i kreuje życie, czy „demoniczne”, które kreuje energetyczną śmierć.

Czy oprócz jawnych postaw i wzorów zachowań, które określają jakość codziennych relacji, istnieje coś, co jest głęboko ukryte?

Czy kreacja jest związana z naszym jawnym i ukrytym stosunkiem do swojej własnej płciowości? (jak pojmujemy własną kobiecość, czy własną męskość i w jak dużym stopniu determinują ją nasze wyobrażenia, oczekiwania i wzorce dotyczące przeciwstawnej płci?

Czy to co nazywa się wzorcem, kodem, archetypem jest zakorzenione w umyśle? Czy o wiele, wiele głębiej?

Prowadzi Marek Taran –  z wykształcenia jest socjologiem, pedagogiem i religioznawcą.

Jednocześnie ze studiowaniem socjologii jego zainteresowania poznawcze i naukowe zaczęły oscylować wokół psychologii. Szczególnie interesowały go i interesują wszelkie zagadnienia związane z głęboko pojętą naturą ludzką, a zwłaszcza z czynnikami wpływającymi na to, jacy jesteśmy i jacy możemy być oraz z odkrywaniem niezwykłych możliwości jakie drzemią w każdym z nas. Oprócz szukania odpowiedzi na powyższe zagadnienia w wiedzy typowo akademickiej sięgnął do bogatej tradycji wielkich kultur i systemów filozoficzno-religijnych. Przez ponad 30 lat badał i studiował wiedzę przekazaną nam przez dawne systemy filozoficzne, religijne, hermetyczne i ezoteryczne. Celem jego poszukiwań jest połączenie rozumu i intuicji. Dlatego też inspirują go zarówno odkrycia fizyki kwantowej, jak i tajemne przesłanie „świętych” ksiąg. Oprócz tego zajmuje się symbolicznym przekazem zawartym w mitach, legendach i baśniach wszystkich kultur.

Zobacz
www.marektaran.pl
https://www.youtube.com/channel/UCEGNXMG8_9wvLklzZ-6TPqw

Warsztat

1 kwietnia  2020, godz. 17 – 21

Cena 80 zł

Prowadzi Marek Taran

Terminy kolejnych spotkań:  6.05; 3.06

Płatność na miejscu.

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

wejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej

Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *