Taniec w Kręgu

0
Kiedy:
31-10-2018@18:30 – 20:00
2018-10-31T18:30:00+01:00
2018-10-31T20:00:00+01:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
sztukadobregozycia@gmail.com
Taniec w Kręgu @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Z radością zapraszamy na tańce proste, przyjemne i niewymagające specjalnych umiejętności ruchowych. Sięgniemy do kultur regionu Bałkanów, Izraela oraz poznamy tańce integracyjne z krajów Europy Zachodniej np. Francji, Niemiec czy Belgii. Nie zabraknie też prostych tańców polskich.

Tańce usprawniają ciało i umysł, niwelują napięcie i stres, poprawiają kondycję ruchową oraz pamięć. Spowalniają proces starzenia. Ruch przy muzyce buduje niepowtarzalną atmosferę, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, zaufania, wspólnoty i tożsamości w grupie. Są to tańce integracyjne, które łączą i jednoczą tych, którzy go wykonują. Przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek, umiejętności i sprawność fizyczną.

Tańczymy solo. Dlatego polecamy tę formę aktywności również osobom nieśmiałym, niewierzącym w swoje umiejętności oraz singlom. Potrzeba tylko trochę chęci i możemy zaczynać!

Każdy jest mile widziany bez względu na umiejętności!

Tańce nie muszą być wykonywane perfekcyjnie – liczy się dobra zabawa.

Najważniejsza jest radość, jaką sprawia poruszanie się do rytmu muzyki. Muzyka do tańców  jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pomyłkami w krokach się nie przejmujemy, tańczymy po prostu dalej. Najważniejsza jest przyjemność, jaką daje taniec!

Prowadzą Danuta Stogidis i Panagiotis Stogidis ze Szkoły Tańca Horyzont– małżeństwo polsko-greckie, któremu od ponad 20 lat towarzyszy taniec.
Danuta Stogidis z zawodu germanistka, z zamiłowania terapeutka zajęciowa, instruktorka tańców w kręgu i kinezjologii edukacyjnej.
Panagiotis Stogidis od 12 roku życia tańczył w zespole ludowym, a od 17 roku życia go prowadził. Zespół prezentował głównie tańce z regionów Tracji i Pontu. Na studiach w Polsce był członkiem zespołu tanecznego stworzonego przez studentów Greków. W tym okresie nauczył się również tańców z innych części swojej ojczyzny.
Od ponad dziesięciu lat dzielą się pasją z innymi prowadząc warsztaty taneczne. Od wielu lat propagują kulturę bałkańską, w szczególności grecką, między innymi poprzez działalność w Towarzystwie Greków w Łodzi.

www.taniecwkregu.com

Spotkania cykliczne

w październiku w każdą środę

 godz. 18.30 – 20

Prowadzą Danuta Stogidis i Panagiotis Stogidis

Informacje i zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *