Kiedy:
26-06-2018@09:00 – 18:00
2018-06-26T09:00:00+02:00
2018-06-26T18:00:00+02:00
Gdzie:
Łódź
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
Starosłowiański Masaż Brzucha – terapia wisceralna @ Łódź

Starosłowiański Masaż Brzucha jest techniką terapii dysfunkcji narządów układu: żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Wyrosła ona z tradycji medycyny ludowej narodów słowiańskich. Na Ukrainie – profesor nauk medycznych, szef służb medycznych armii Ukrainy, pułkownik Władimir Wasiliewicz Baszniak – podniósł tą technikę do poziomu uniwersyteckiego i rozpoczął uczyć lekarzy i terapeutów. Na dzień dzisiejszy Uniwersytet Medyczny we Lwowie na katedrze Rehabilitacji i Medycyny Alternatywnej, pod przewodnictwem profesora nauk medycznych Łukiana Andriuka, kształci według programu zatwierdzonego przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy na zasadzie studiów podyplomowych lekarzy w zakresie 28 metod leczenia naturalnego. Starosłowiański Masaż Brzucha wchodzi w skład kursu akupresury brzucha. Istotą Starosłowiańskiego Masażu Brzucha, jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Jej celem jest rozluźnianie napięć zwanych w medycynie ludowej „spazmami”, a będących konsekwencją napięć mięśni gładkich narządów wewnętrznych, napięć otrzewnej i związanych z nimi krezek, zastojów płynów ustrojowych (krew i limfa), napięć na poziomie układu nerwowego i zaburzeń komunikacji nerwowej pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym (nerw błędny). Wszystkie te napięcia mogą tworzyć dysfunkcje – zaburzenia pracy układu żołądkowo jelitowego (bóle brzucha, zespół jelita drażliwego, niestrawność, powstawanie kamieni kałowych, wzdęcia, nadkwasotę itp.) oraz poprzez ucisk jelita grubego na otrzewną oraz boczne struktury może zaburzać pracę układu moczowo płciowego oraz płuc i serca.

Dlaczego warto nauczyć się Starosłowiańskiego Masażu Brzucha?

 

  •     Metoda ta, w wyniku rozluźniania w/w napięć doprowadza do ustępowania dysfunkcji mogących wywoływać pozorne objawy chorobowe. Łagodzi przebieg wielu chorób pobudzając w organizmie fizjologiczne mechanizmy samouzdrawiania.
  • Poprawia pracę pęcherzyka żółciowego co zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych. Poprawia pracę wątroby oraz trzustki. Poprzez rozluźnianie zwieracza Oddiego reguluje wpływ żółci i soku trzustkowego do dwunastnicy, przez co poprawia pracę jelita cienkiego i grubego, pozytywnie wpływając na cały proces trawienia.
  • Stosowana z wyprzedzeniem zapobiega powstawaniu stanu zapalnego wyrostka robaczkowego.
  • Poprawia pracę nerek i pęcherza moczowego.
  • Narządy wewnętrzne połączone są powięziowo z poszczególnymi Segmentami Ruchowymi Kręgosłupa. Rozluźnianie tych połączeń wpływa w bezpośrednio na poprawę kondycję całego kręgosłupa
  • Rozluźnianie jelit cienkiego i grubego (powstaje z nich około 95% serotoniny, znajduje się w nich około 80% komórek odpornościowych), wpływa na poprawę kondycji psychicznej pacjenta oraz na stan jego zdrowia.

 

Po kursie każdy otrzymuje skrypt i certyfikat

Prowadzi Władysław Batkiewicz – licencjonowany fizjoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej z siedzibą w Oleśnicy oraz członek Ukraińskiego Stowarzyszenia Narodowej Manualnej Terapii z siedzibą w Kijowie.

Prowadzi kursy „Mikrokinezyterapii”, „ Starosłowiańskiego Masażu Brzucha” i „Taszkiernii”.

Nauka w Technikum Leśnym w Tułowicach Niemodlińskich, w Akademii Rolniczej w Krakowie na Wydziale Zootechniki oraz w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności na Wydziale Fizjoterapii, pozwoliła mu w znacznym stopniu poznać anatomię i fizjologię roślin, zwierząt oraz ludzi. Wiedza ta obudziła w nim zachwyt nad doskonałością tego Świata i Cudem Życia. Od zawsze interesowały go metody oddziaływania na ciało i psychikę człowieka

Warsztat

26 czerwca 2018, godz. 9 – 18 z przerwą na obiad

Prowadzi Władysław Batkiewicz

Kontakt do prowadzącego 730 666 736

 

 

 Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:

będzie podane po zapisaniu się