Kiedy:
03-04-2019@18:00 – 20:00
2019-04-03T18:00:00+02:00
2019-04-03T20:00:00+02:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
donacja z serca
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
Punkt spustowy  - epicentrum dolegliwości @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

Cywilizacja, czyli udogodnienia lub nadmierny ruch powoduje to, że są w naszym organizmie w ich następstwach różne dolegliwości – ból, sztywność, drętwienie, mrowienie, promieniowanie, jak także odczuwalny chłód czy odczucia parzenia. W wyniku powyższych, niestety nie możemy być aktywni tak, jak chcemy albo też nie możemy usnąć lub się budzimy w nocy, zatem jesteśmy zmęczeni, podrażnieni, nerwowi, a to znów ma wpływ na nasze życie zawodowe i osobiste…

Poniżej kilka przypadków, jakie są w 80-90% społeczności, a jest to wina statecznych lub dynamicznych przeciążeń. Po przesileniu mięśnie nie mają czasu na odpoczynek, by znów pracować lub przy nagłym niekontrolowanym ruchu np. poślizgnięciu się, czy podniesieniu czegoś z podłoża.

Pacjentka lat 30 uwielbiała codziennie biegać dla zdrowia rano przed pracą, ale przestała biegać i obawia się pokonywać pieszo nawet krótkich dystansów z powodu nieustępliwego bólu kolan i pięt.

Pacjent lat 50 ma ciągłe bóle pleców. Z trudem przychodzi mu kłaść się do łózka i wstawać. Plecy bolą go niezależnie od tego, czy siedzi, stoi, czy leży.

Pacjentka lat 35 pracuje całe dnie przy komputerze, a nocami zamartwia się o swoją przyszłość z powodu niesłabnącego bólu i drętwienia ramion i ręki. Jako samotna matka musi pracować niezależnie od okoliczności.

Pacjent lat 47 cierpi na ból barku, który wybudza go ze snu. Nie może unieść ręki, by się uczesać. Nie jest w stanie podrapać się po plecach. Nagły ruch skutkuje szarpiącym bólem, przypominającym porażenie prądem, wskutek którego zwija się z bólu, krzywi się i z trudem może złapać oddech.

Pacjentka lat 22 jest utalentowaną skrzypaczką. Przez wiele lat ciężko pracowała pod okiem jednego z najlepszych profesorów w kraju, ale teraz obawia się, że kariera się przed nią zamyka z powodu nieustępującego bólu i niezrozumiałej, nasilającej się sztywności palców.

Mogą wystąpić dwa rodzaje dolegliwości:

  1. ból miejscowy
  2. ból promieniujący

W pierwszym przypadku jest to tzw. ból maksymalny, w drugim punkt spustowy TrP, inaczej też zwany mięśniowo-powięziowy punkt spustowy MPPS.

W w/w opisanych przypadkach po terapii punktów spustowych pacjent wraca do zdrowia w szybkim tempie. A leczenie jest zaskakująco łatwe. Większość ludzi może to robić samodzielnie, pod warunkiem dysponowania właściwymi wiadomościami, o których będzie mowa na spotkaniu. To dobra wiadomość, bo najwyższy czas, by zwykli ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Dlaczego? Ponieważ zatrważająco duża część lekarzy i terapeutów nadal niewiele wie o punktach spustowych, mimo że prace na ten temat publikuje się w czasopismach medycznych od ponad siedemdziesięciu lat. Dlaczego świat medyczny nie interesuje się punktami spustowymi? Po części dlatego, że nie są widoczne w obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego, w prześwietleniu rentgenowskim, ani w tomografii komputerowej. Nie można ich zobaczyć również w prosektorium. Nie to jednak stanowi główny powód. Problem w tym, że nie istnieją lekarze specjalizujący się w układzie mięśniowym, którzy mogliby zdobyć solidne wykształcenie w zakresie mięśniowych przyczyn bólu, wspierani przez instytuty badawcze. Już jest lepiej w dziedzinie rehabilitacji, coraz więcej jest osteopatów i terapeutów manualnych, którzy wykonują swoje terapie w zasadzie na punktach spustowych.

Taki mały punkt w mięśniu powoduje, że cierpimy i życie jest mało radosne. Wystarczy wyeliminować epicentrum dolegliwości, by cieszyć się życiem i zdrowiem!

Prowadzi Andrzej Niemczyk – magister Rehabilitacji Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, Dyplomowany Osteopata, Chiropraktyk, Certyfikowany Terapeuta Czaszkowo-Krzyżowy, Certyfikowany Terapeuta Kompleksowej Terapii Obrzękowej. Specjalizuje się w leczeniu dolegliwości bólowych i dysfunkcjach w obrębie: głowy, kręgosłupa, stawów, miednicy oraz w leczeniu trudnych przypadków. Prowadzi również leczenie niektórych powikłań męskiej i żeńskiej niepłodności według Metody Ludmily Mojžíšovéj.

W swojej praktyce praktykuje holistyczne podejście do pacjenta.

Specjalizuje się w:

  • Terapii wisceralnej,
  • Terapii tkanek miękkich,
  • Terapii Manualnej wg Mulligana,
  • Terapii Manualnej wg metody Ackermanna,
  • Terapii Manualnej wg japońskiej szkoły Yumeiho,
  • Terapii wad postawy oraz skolioz,
  • Neuromobilizacje,
  • Klawiterapia,
  • Masażu klasycznego, sportowego oraz leczniczego,
  • Alternatywne metody leczenia.

Jak sam mówi: Rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda potrzebuję więcej czasu!

 

Spotkanie otwarte (zapisy nie są konieczne)

3 kwietnia  2019, godz. 18 – 20

Donacja z serca

Prowadzi Andrzej Niemczyk

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życiawejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej