Ludzie z Pasją – Dobre życie to świadome współdziałanie z otaczającym nas światem

1
Kiedy:
22-03-2018@18:00 – 20:00
2018-03-22T18:00:00+01:00
2018-03-22T20:00:00+01:00
Gdzie:
Łódź, ul.Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
donacja z serca
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
sztukadobregozycia@gmail.com
Ludzie z Pasją - Dobre życie to świadome współdziałanie z otaczającym nas światem @ Łódź, ul.Sienkiewicza 61

Sztuka Dobrego Życia zaprasza na spotkanie z dr Wojciechem Puchalskim, który wprowadzi nas w wyłaniający się współcześnie z chaosu nowy paradygmat rzeczywistości, wskazujący, że to nie tylko indywidualny rozwój, konkurencja, czy eksploatacja otoczenia doprowadzi nas do (jakiegokolwiek) sukcesu, a podstawą powodzenia staje się mądre współdziałanie z otaczającym nas środowiskiem – fizycznym, przyrodniczym i społecznym. Zwrócimy tu uwagę nie tyle na idee czy teorię, a na różnorodne i powiązane ze sobą aspekty praktycznej realizacji takiej postawy w konkretnych, bliskich nam sytuacjach życiowych.

Taka postawa nie jest czymś zupełnie nowym: na jej istotność zwracały uwagę starożytne teksty i tradycyjna wiedza różnych kultur świata. Współczesna nauka akademicka ze zdumieniem odkrywa, jak bardzo jest to prawdziwe, uzupełniając ten obraz nowymi własnymi, udowodnionymi wnioskami z prac badawczych. Znika tu m.in. tradycyjna opozycja między nauką a duchowością, a nowa, holistyczna i post-materialistyczna nauka, przez włączenie naszej świadomości w zakres swoich zainteresowań, pełniej potrafi odpowiedzieć nam na nurtujące nas wyzwania.

Na  spotkaniu dowiemy się o podstawach zindywidualizowanych interakcji naszego organizmu i umysłu ze środowiskiem życia, o istotnych, a często nieznanych czynnikach mających na nas wpływ, o tym, że informatyka dotyczy nie tylko komputerów, a naszych powiązań ze środowiskiem jeszcze bardziej. Przeanalizujemy przykład znaczenia zróżnicowanego pola magnetycznego, zastanowimy się nad ważnymi relacjami ze środowiskiem naszego domu, ogrodu, miejsca pracy i wypoczynku, krajobrazu, w którym żyjemy na co dzień i tego, gdzie spędzamy wakacje. Dowiemy się, dlaczego kiedyś cystersi osiągnęli sukces i czy możemy powtórzyć elementy ich drogi rozwoju, a także omówimy kilka inspirujących sytuacji z innych regionów świata.

Spotkanie poprowadzimy metodą edukacji uczestniczącej – to nie tylko wykład o sztywno zaplanowanej treści, ale szeroka dyskusja, uwzględniająca zainteresowania i własne doświadczenia jej uczestników, próbująca dokonać analizy indywidualnych sytuacji i zmierzająca do rozwiązywania problemów i wskazania kierunków rozwoju, a także określająca zakres, tematykę i formę kolejnych spotkań.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dr Wojciech Puchalski z wykształcenia jest biologiem środowiskowym. W toku długiej i zróżnicowanej aktywności zawodowej, zaczynając od badań środowiska wodnego, ewoluował wychodząc na ląd, obejmując swoimi zainteresowaniami pogranicza różnych dyscyplin naukowych (jak biogeochemia), złożone systemy krajobrazowe, systemy ekologiczno-społeczne, włączając w swą holistyczną percepcję systemu również tradycyjną, antyczną i alternatywną wiedzę o relacjach tworzących nasz świat. Łączy naukę akademicką z naukami wedyjskimi Indii i wiedzą innych kultur Europy, Azji i Ameryki, gdzie pracował w ramach projektów ekologicznych i wyjazdów studyjnych, ucząc się tam innego spojrzenia na świat u wybitnych mistrzów. Był wieloletnim nauczycielem akademickim i ekspertem naukowym w realizacji i ocenie projektów zmierzających do poprawy stanu środowiska przyrodniczego i harmonijnych relacji człowieka ze środowiskiem.

Spotkanie otwarte (zapisy nie są konieczne)

22 marca 2018, godz 18 – 20

Koszt: donacja z serca

Opowiadać będzie dr Wojciech Puchalski

 

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

ul.Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera, budynek pofabryczny – tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

 

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

  1. Serdecznie polecam spotkanie z Wojtkiem Puchalskim. To człowiek o niezwykłej wiedzy i wspaniałej pasji. Przy nim autor Sekretnego Życia Drzew jest niczym przedszkolak. To on pierwszy prowadził mnie radiestezyjnym szlakiem po kamiennych kręgach w Grzybnicy, po którym moje stopy wypilingowały się samoistnie. Wspaniała mądrość wglądu połączona z naukowym zapałem i skromność to cechy tego genialnego człowieka, którego las, woda i natura są wiernymi druhami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *