Aromatouch – rewolucyjna technika aplikacji olejków eterycznych

0
Kiedy:
28-11-2019@18:00 – 20:00
2019-11-28T18:00:00+01:00
2019-11-28T20:00:00+01:00
Gdzie:
Łódź, ul. Sienkiewicza 61
wejście z Pasażu Schillera
Koszty:
donacja z serca
Kontakt:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
512 354 599 lub 692 778 413
sztukadobregozycia@gmail.com
Aromatouch - rewolucyjna technika aplikacji olejków eterycznych @ Łódź, ul. Sienkiewicza 61

AROMATOUCH Technique® to połączenie dwóch najpotężniejszych zmysłów, węchu i dotyku, używane w połączeniu dają prosty sposób zapewniający indywidualne doświadczenia związanych z olejkiem eterycznym.

Ale to, że jest prosty, nie oznacza, że nie jest głęboki. Stymulacja węchowa i sensoryczna wywołana przez lotne związki aromatyczne i dotyk człowieka jest naukowo potwierdzonym sposobem na rozwinięcie silnego związku z kimś i pozytywnie wpływającym na jego dobre samopoczucie.

Aromat jest ważnym elementem Techniki AromaTouch, ponieważ natychmiast wywołuje silne reakcje emocjonalne, fizjologiczne i biochemiczne. Jak wykazały badania, aktywacja układu węchowego może skierować Twój umysł do konkretnych wspomnień, zrelaksować się, pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie różnych układów organizmu i pomóc w stworzeniu bliskiego związku z kimkolwiek dzielisz się doświadczeniami.

Dotyk Techniką AromaTouch polega na tworzeniu emocjonalnego połączenia, a nauka stojąca za tym połączeniem jest tak samo sprawdzona, jak i przekonująca. Komunikacja dotykowa jest naszą pierwszą formą komunikacji. Zaczniemy odbierać sygnały dotykowe w macicy, a następnie dotyk odgrywa kluczową rolę w relacjach rodzic-dziecko, zanim komunikacja werbalna będzie możliwa. Jest to, w istocie, pierwszy zmysł, który zdobywamy i jest zadziwiająco skuteczny.

W ostatnich badaniach naukowcy wykazali, że komunikacja emocjonalna jest bardzo skuteczna dzięki dotykowi, prawie tak samo skuteczna jak słowa i wskazówki dotyczące twarzy. Dotyk nie tylko jest w stanie przekazać ton emocji (czy to pozytywnej czy negatywnej, intensywnej czy subtelnej), ale może też pozwolić na precyzyjne rozróżnienie pomiędzy rodzajami emocji. Ponadto istnieją również dowody na to, że dotyk zwiększa szybkość tej komunikacji. Podczas gdy nasze rozumienie mechanizmów związanych z dotykiem i komunikacją emocjonalną jest wciąż ograniczone, wiemy, że może być bardziej skuteczne niż nawet komunikacja werbalna w umacnianiu istniejących więzi i rozwijaniu nowych.

Oprócz komponentu emocjonalnego, delikatny dotyk może również wpływać na reakcje fizjologiczne w sposób, którego inne sposoby komunikacji po prostu nie są możliwe. W odróżnieniu od masażu, który obejmuje silne ruchy rąk, które koncentrują się na konkretnych efektach (rozbijanie zrostów mięśniowych, stymulowanie centralnego układu nerwowego, wspomaganie rekonwalescencji itp). Czuły dotyk niemal natychmiast aktywuje uwalnianie oksytocyny (często określanej jako „miłość” lub „uścisk” hormonu), obniża tętno i ciśnienie krwi oraz ma korzystny wpływ na wiele innych wrażliwych na stres systemów. Ponadto, osoba inicjująca kontakt zazwyczaj doświadcza takiej samej reakcji jak osoba po stronie przyjmującej. W przeciwieństwie do masażu, korzyści płynące z zastosowania Techniki Aromatouch mogą być tak samo silne, jak w przypadku otrzymywania masażu.

Prowadzi Anna Kalinowska – lekarz, zwolenniczka naturalnych terapii i edukatorka zdrowia

 

Spotkanie

28 listopada 2019, godz. 18 – 20

Donacja z serca

Prowadzi Anna Kalinowska

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia

wejście z Pasażu Schillera przez szeroką, żelazną bramę na podwórko kamienicy– tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Przy drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

GPS: wpisać „aleja Leona Schillera Łódź” bez numeru.

Dojazd samochodem: przez Plac Komuny Paryskiej

Informacje:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *