Starosłowiański Masaż Brzucha – Strukturalno-Funkcjonalna Terapia Trzewi

Jest to manualna terapia dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Technika ta wyrosła z tradycji medycyny ludowej narodów słowiańskich. Jest wielowiekowym dziedzictwem mądrości ludowej, wzbogaconym o nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii.

Na Ukrainie rozpropagowana przez: profesora Nauk Medycznych Łukjana Andrijuka – szefa Katedry Rehabilitacji i Medycyny Alternatywnej Uniwersytetu Medycznego we Lwowie, podpułkownika Wojskowych Służb Medycznych – profesora Nauk Medycznych Wasilija Baszniaka i Nikołaja Nasikowskiego – szefa Ukraińskiego Stowarzyszenia Narodowej Manualnej Terapii. Natomiast na terenie Rosji przez profesora Nauk Medycznych Aleksandra Ogułowa i profesora Iwana Nieumywakina. W Polsce powojennej wiedza o tej technice praktycznie zniknęła.

Istotą Starosłowiańskiego Masażu Brzucha jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie otrzewnej i krezek, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami a kręgosłupem oraz poprawa cyrkulacji płynów ustrojowych (krew i limfa). W konsekwencji poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby (żółć) i trzustki (sok trzustkowy), a także pęcherzyka żółciowego, co w zdecydowanym stopniu wpływa na jakość trawienia w jelitach cienkim i grubym. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Terapia ta ma pozytywny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym” a centralnym układem nerwowym.

Masaż stosowany jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia, odtruwa organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia. Techniki Starosłowiańskiego Masażu Brzucha mogą być dodatkowym narzędziem pracy dla fizjoterapeutów i lekarzy, znakomitym uzupełnieniem ich wiedzy i kwalifikacji.

Prowadzi Władysław Batkiewicz – licencjonowany fizjoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej z siedzibą w Oleśnicy oraz członek Ukraińskiego Stowarzyszenia Narodowej Manualnej Terapii z siedzibą w Kijowie.
Prowadzi kursy „Mikrokinezyterapii”, „ Starosłowiańskiego Masażu Brzucha” i „Taszkiernii”.
Nauka w Technikum Leśnym w Tułowicach Niemodlińskich, w Akademii Rolniczej w Krakowie na Wydziale Zootechniki oraz w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności na Wydziale Fizjoterapii, pozwoliła mu w znacznym stopniu poznać anatomię i fizjologię roślin, zwierząt oraz ludzi. Wiedza ta obudziła w nim zachwyt nad doskonałością tego Świata i Cudem Życia. Od zawsze interesowały go metody oddziaływania na ciało i psychikę człowieka.

http://staroslowianskimasazbrzucha.pl/o-mnie

Spotkanie otwarte ( zapisy nie są konieczne )

16 listopada 2016, godz. 18

Prowadzi  Władysław Batkiewicz

Spotkanie będzie miało charakter informacyjny, a także będzie zapowiedzią do warsztatu, ktory odbędzie sie na przełomie stycznia i lutego

Na spotkaniu będzie można zakupic książkę prowadzącego

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź

wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia