Głos autentyczny i pieśni wielogłosowe Gruzji

Głos autentyczny i pieśni wielogłosowe Gruzji

wpis w: Rozwój Osobisty | 0

Głos jest bieżącym odbiciem ciebie, tu i teraz. Odzwierciedla twój stan umysłu i ciała, tak jak i wyobraźnię oraz to, z czym się identyfikujesz. Poprzez eksplorację ciała, głosu i wyobraźni zapraszam cię do odkrywania i doświadczania swojej wokalnej indywidualności.

Grupa budująca zaufanie jest do tego wspaniałym wsparciem!

 

Gruzińska polifonia jest wyjątkowym wehikułem dla emocji i opowieści. Harmonie i dysharmonie ścieżek pieśni są odbiciem kształtów Natury, z których pochodzą melodie. Odkryjemy i zbudujemy połączenie pomiędzy tymi melodiami, a wewnętrznym krajobrazem, który nosimy w sobie.

Będzie to wspólna podróż w czasie i przestrzeni.

 

Wielogłos stwarza warunki do spotkania z innymi we współbrzmieniu, rytmie, zabawie – w relacji. Jest też okazją do poznania siebie – co wybieram? Jak się czuję trzymając swój głos niezmieniony, gdy wszystko wokół się zmienia? Jak mi jest wyśpiewać siebie, gdy inni mnie wspierają?

Głos i pieśń są świetną okazją, by poznać siebie głębiej.

 

Przyjdź, jeśli chcesz

* doświadczyć i wyrazić siebie poprzez głos

* zaufać sobie i swojemu głosowi

* doświadczyć i nauczyć się pieśni tradycyjnych Gruzji

* poczuć wsparcie grupy i radość śpiewania razem i w osobistej improwizacji

* nauczyć się prostych narzędzi które możesz zabrać ze sobą.

 

Metody pracy

Będziemy pracować autorską metodą Głos Autentyczny z Olgą Lidią Kozłowską. Inne metody-inspiracje to m.in.: Kristin Linklater Voice, Mindfulness oraz Unintentional Music (Lane Arye) oraz narzędzia pogłębiające świadomość ciała m.in.: Release Technique, praca z mięśniami biodrowo-lędźwiowymi (psoas).

 

Często zadawane pytania

„Czy trzeba mieć jakiekolwiek wcześniejsze przygotowanie wokalne?”

“Czy jeśli nic dotąd nie praktykowałam/em, to też mogę przyjść?”

 

Nie potrzeba żadnego przygotowania. Zapraszam każdą osobę zdecydowaną do pogłębienia swojej świadomości ciała/głosu. Weźmiesz z tego spotkania tyle, ile możesz i chcesz. Damy czas na doświadczenie, nie będziemy się spieszyć. 🙂

 

Prowadzi Olga Lidia Kozłowska – psycholog skupiona na temacie głosu, ceniąca sobie holistyczne podejście. Od 2011 roku prowadzi warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Miała doświadczenia z śpiewem tradycyjnym, chóralnym i improwizacją. Współpracowała z Akademią Efektywnej Komunikacji Moovdobrze w Warszawie, StrefaRozwoju.pl. Swoje warsztaty prowadziła m.in. dla Fundacji Kobieta z Brzuszkiem, Festiwalu Brave, Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczycieli szkolnych. Jej obecna praca jest skupiona na rozwijaniu metody Głos Autentyczny. Wszystkie projekty realizuje w ramach Droga Głosu.

Dziękuje swoim głównym nauczycielom:

Emma Bonnici (Teatr Pieśń Kozła), Amit Carmeli (Wild Root), Natalia Polovynka (Maisternia Pisni), Małgorzata Pańko (Opera Narodowa w Warszawie), Ditte Berkeley (ZAR Theater), Kristin Linklater (Linklater Voice), Savvas Stroumpos (Theodoros Terzopoulos Method), Lane Arye (Processwork) oraz 6 lat praktyki Kontakt Improwizacji

 

Warsztat

19 luty 2017, godz. 10 – 18 ( przerwa 13 – 15 )

Prowadzi Olga Lidia Kozłowska

 

 

Zapisy:

mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com

telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

 

Miejsce:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź
wejście z Pasażu Schillera

Jak trafić: budynek pofabryczny –  tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia

 

Zostaw Komentarz